Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Bez kávy po ránu nedám ani ránu!

Autor: Vladimír Novotný

03.05.2019 11:05

Jsem chlap, a jak už je o chlapech známo, nejsem nikterak náročný. Každé ráno mi proto k dokonalému štěstí stačí pouze dvě věci: cigaretka a silná káva. Pokud po probuzení dostanu tuhle kombinaci, dokážu do nového dne vstoupit s úsměvem na tváři.

Jednoho dne mi ale manželka hned ráno oznámila, že se nám rozbil kávovar a tím pádem tedy žádné milované kafíčko nebude. Asi už tušíte, jaká byla moje reakce. Z nastalé skutečnosti jsem nebyl vůbec nadšený, ba spíše naopak - začal jsem být nevrlý a protivný sám sobě, takže se vlastně ani nedivím, že mi šla manželka i děti raději z cesty.

Rozhodl jsem se, že nebudu sám sebe dlouho mučit, protože mi bylo jasné, že kafe zkrátka potřebuji, abych vůbec mohl fungovat. Ačkoli jsem toho víkendového dne měl sice v plánu provádět něco na zahradě (manželka mě totiž už nějakou dobu žádala, abych konečně opravil prkna na našem altánku, která dostala v zimě pořádně zabrat) usedl jsem místo toho k počítači a začal hledat. Cílem bylo najít náhradu za náš rozbitý kávovar, u kterého jsem usoudil, že ho vzhledem k jeho věku už nemá cenu opravovat a že raději investuji peníze do nového modelu. Brzy jsem našel stránku, kde prodávali různorodou elektroniku.

Okamžitě mě zaujal pestrý výběr eshopu, nadšený jsem byl i s přátelských cen. Vyhledal jsem si kategorii kávovarů a dal se do vybírání. Jelikož se považuji za skutečného milovníka kávy, od nového kávovaru jsem očekával šikovné funkce, takže pro mě při jeho výběru nebyl rozhodující cena, ale především jeho výkon. Po pár minutách hledání a prohlížení jsem našel toho správného kandidáta, který měl nahradit náš stávající již nefunkční model. Kávovar jsem objednal, rovnou i zaplatil a nemohl se dočkat, až mi ho pošta doveze domů. Mile mě překvapilo, že jsem měl objednané zboží doma již následující den, takže jsem si mohl hned po ránu udělat své oblíbené kafe a spokojený jsem byl nejen já, ale i celá moje rodina.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA