Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Přál jsem si, aby syn pokračoval v mých šlépějích

Autor: Vladimír Novotný

03.05.2019 10:20

S manželkou máme jediného syna, takže se není čemu divit, že do něho už od jeho útlého věku vkládám své naděje a zároveň se ho snažím naučit všemu potřebnému, co by se mu v životě mohlo jednou hodit. Když syn končil základní školu a rozhodoval se, kam jeho kroky povedou dál, snažil jsem se jej přesvědčit, aby se dal na řemeslo, které mě doprovází celý můj život - truhlařinu. Já jsem totiž toho názoru, že práce odváděná rukama má v dnešním světě největší potenciál, proto jsem byl velmi rád, když syn dal na moje rady a skutečně se na danou školu přihlásil.

Během studia jsem ho samozřejmě nadšeně podporoval, když mu nějaká činnost nešla, ochotně jsem mu pomáhal a s láskou v srdci sledoval, jak i můj syn podléhá kouzlu krásné truhlářské práce. Když syn střední školu dokončoval, myslel jsem si, že bude i nadále pokračovat v mých šlépějích a stane se tak součástí mého podnikání - vlastním totiž menší truhlářskou firmu. Obrovským zklamáním pro mě bylo, když mi syn oznámil, že truhlařina není zrovna ta cesta, kterou by se chtěl nadále ubírat. Přiznám se, že jsem tuto novinu nesl velmi těžce, ačkoli jsem věděl, že je to dospělý muž a můžu si tak o svém životě rozhodovat sám.

Ukázalo se, že syn daleko raději pracuje s lidmi, nežli aby se zavřel někde v dílně s kupou dřeva. Zanedlouho po dokončení vysoké školy začal pracovat pro jednu známou realitní kancelář, kde se mu již od prvního dne velmi dařilo. Brzy jsem poznal, že jeho vášní je komunikace s lidmi a že syn nenašel zálibu ve dřevě, ale v prodeji nemovitostí. Ačkoli se můj sen o tom, že můj milovaný syn bude dále pokračovat v mých šlépějích, nakonec nevyplnil, jsem na něho i tak samozřejmě velmi hrdý.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA