Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsem obrátil svůj život o 180 stupňů

Autor: Vladimír Novotný

22.04.2019 21:54

Od té doby, co jsem dokončil průmyslovku, pracuji ve výrobní společnosti, která je hned na kraji místní průmyslové zóny. Prošel jsem si několika pozicemi, od skladníka, po team-leadera až po kvalitáře. Nikdy jsem si na práci nestěžoval, ale zároveň nemůžu říct, že by mě nějak zvláště naplňovala.

Po Novém roce jsem se, tak jako každý rok, sešel s mým dlouholetým kamarádem na naše novoroční pivo. A tak jako vždycky jsme si povídali o tom, jaké byli svátky a co jsme si dali za novoroční předsevzetí, až jsme se propracovali k tématu práce. Martin vlastní již pěknou řádku let firmu, která poskytuje zemědělské služby, a můžu se přiznat, že jsem mu to vždycky záviděl.

Vzhledem k tomu, že jsem od malička vyrůstal na vesnici a s rodiči jsme vlastnili menší pole a dům s hospodářstvím, tíhnul jsem k zemědělství od jaktěživa. Pak když jsem však dospíval a zemřel děda, nebylo na to tolik času a rodiče se rozhodli pro prodej. Ačkoliv jsem s tím nesouhlasil, neměl jsem možnost to nijak ovlivnit.

Teď takhle sedíme s Martinem nad tím pivem, klábosíme a on mi jen tak mezi řečí sdělí, že vlastně potřebuje dalšího zaměstnance, který by mu pomohl udržovat stroje, dohlížet na stav nádrží na naftu, a mnoho dalšího. Hned mě upozornil, že by bylo potřeba si dodělat řidičák, což není v současné době problém, a že by mě bral okamžitě všema deseti.

Dal mi čas na rozmyšlenou, ale já věděl, že tohle je pro mě příležitost, kterou zkrátka nechci propásnout. Ještě než jsme se rozešli každý svou cestou, tak jsme si domluvili hned nadcházející týden schůzku, já na základě té schůzky sepsal výpověď a dohodl se na měsíční výpovědní lhůtě.

Od března jsem uzavřel jednu hodně dlouhou kapitolu a otevřel druhou, která pro již od začátku moc znamená a připomíná mi mé dětství. Jsem rád, že jsem se rozhodl pro tak razantní změnu a jsem velmi zvědavý, co mi všechno přinese.  
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA