Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Traktorová sezóna úspěšně zahájena

Autor: Vladimír Novotný

01.04.2019 00:14

Už několik dní jsem bedlivě sledoval počasí. Již jsem měl dost studené zimy a nemohl jsem se dočkat jara. Předpověď se ukázala jako docela příznivá, chladných dnů měl být podle všeho konečně konec a to pro mě znamenalo jediné - příležitost v letošním roce poprvé vyjet s traktorem.

S manželkou bydlíme na vesnici, kde máme menší zemědělství. To čítá starost o několik prasat, pár koz, několik králíků a samozřejmě máme i nějaká pole. Zatímco manželka obstarává naše zvířectvo, mým úkolem je starost o pole. Není se tak čemu divit, že jsem se už nemohl dočkat, až konečně zbavím traktor zazimování (tím chápejte několik placht, které během zimy traktor chránily před sněhem a mrazem) a poprvé s mým tunovým kamarádem vyjedeme do terénu. Sobotní odpoledne se pro tento úkol zdálo jako stvořené, předpověď počasí hlásila, že bude okolo 16 stupňů a mělo celý den svítit sluníčko.

Na nic jsem samozřejmě nečekal a v sobotu nadšený využil příležitosti. Plachty byly z traktoru dole rychlostí blesku a mým dalším úkolem bylo doplnit naftu. K mému zklamání jsem zjistil, že veškeré zásoby z loňského roku byly pryč. Nádrže na naftu, které stály na dvorku, byly úplně prázdné. S nelibostí jsem tedy manželce oznámil, že nejdříve bude zapotřebí zajet na nedalekou benzínovou pumpu pro naftu. Skočil jsem do auta s několika kanystry v kufru a vyrazil směrem k benzinové pumpě.

Domů jsem se vrátil ani ne za hodinu, myslel jsem si, že do traktoru naliji naftu a pojedu se projet na pole, jenže co čert nechtěl, začalo pršet. Naštvaně jsem se posadil k počítači, abych se podíval, jaká je předpověď na následující hodiny. Podle předpovědi mělo pršet asi 20 minut, měla to být jen malá přeháňka, což mi trochu zlepšilo náladu. Netrpělivě jsem přecházel okolo okna a sledoval, kdy konečně přestane pršet. Pak zpoza mraků konečně vykouklo sluníčko a to byl pro mě impuls, abych už na nic nečekal a šel.

Nakonec jsem se první letošní jízdy se svým traktorem přeci jen dočkal. Zkušenost mi ale byla ponaučením, že příště mám mít všechno přichystané a nedělat to až na poslední chvíli.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA