Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Objevil jsem kouzlo starožitností

Autor: Vladimír Novotný

01.04.2019 00:03

Není to tak dávno, co jsem v našem městě objevil nové vetešnictví. Otevřela jej taková příjemná postarší paní, která už na první pohled vypadala velmi sympaticky. Musím se přiznat, že já jsem nikdy nebyl na tyhle staré cetky, naopak jsem si vždycky myslel, že jsou to jen zbytečnosti a že si je domů pořizují jen ti, jež milují tzv. lapače prachu.

Kolem onoho vetešnictví jsem procházel každé odpoledne, když jsem se vracel z práce. Vždy jsem jen tak letmo nakoukl skrze výlohu, ale jednoho dne mi něco uvnitř mě říkalo, že bych se přeci jen mohl podívat dovnitř. Otevřel jsem dveře, vklouzl dovnitř a okamžitě na mě dýchl takový závan nostalgie, který jsem snad ještě nikdy nezažil. Krámek působil velmi příjemně a útulné, všude byly police plné nejrůznějšího zboží, které doslova vybízelo k tomu, aby si jej člověk prohlédl. Postavil jsem se k jedné policii a prohlížel si věci, které na ní byly vystavené. V tom se vedle mě vynořila majitelka vetešnictví, dala se se mnou do řeči a já zjistil, že její manžel i ona měli pro staré věci odjakživa slabost. Manžel jí bohužel před půl rokem umřel a ona se rozhodla, že jejich společnou lásku ke starým předmětům předá dál prostřednictvím tohoto obchůdku.

Od toho dne jsem se v krámku zastavoval pravidelně, vždycky na kus řeči s jeho příjemnou majitelkou, se kterou se z nás stáli přátelé. Netrvalo dlouho a kouzlu starých předmětů jsem podlehl i já. Předtím by mě vůbec nenapadlo, že staré ručně vyřezávané hodiny z pravého masivního dřeva budou v interiéru vypadat daleko lépe, nežli obyčejný kus plastu, který se tvářil jako rádoby moderní dílo. Zaujalo mě i čištění šperků a různých předmětů za pomoci ultrazvukové čističky.

Jednoho dne jsem v krámku místo Marcely narazil na pěknou dívku, byla asi tak stejně stará jako já a byla nápadně podobná Marcele, z čehož jsem usoudil, že to určitě bude její dcera. Nedalo mi to, protože zvědavost byla silnější než já, a proto jsem se dívky zeptal, copak je s Marcelkou. Dívka mi prozradila, že jí maminka odjela na tři měsíce do lázní, proto teď krámek povede ona. Od té chvíle jsem do krámku chodil ještě raději. Lucie, Marcelina dcera, se mi totiž velmi zalíbila. Zpočátku jsem se ostýchal dát jí to najevo, ale je to žena velmi mazaná, protože mě po pár týdnech odhalila.

Nejenže jsem díky novému vetešnictví objevil kouzlo starožitností, ale zároveň jsem díky němu našel i novou lásku. S Luckou jsme to totiž dali dohromady.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA