Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Zkusit se má všechno

Autor: Vladimír Novotný

30.03.2019 21:20

Co vám budu povídat - nepatřím už k nejmladším, před několika měsíci jsem oslavil své 55 narozeniny. Člověk by si řekl, že v tomhle věku už mě nic moc nového nepotká, ale jak se ukázalo, život nám neustále klade do cesty nové a nové zkušenosti.

Hned po vystudování střední školy jsem jako mladík nastoupil do místní fabriky, ve které jsem pracoval po celý život. Byl jsem přesvědčen o tom, že to v téhle práci už tak nějak doklepu až do důchodu, jenže to jsem se šeredně zmýlil. Firma změnila vedení a nový ředitel se rozhodl, že všechny zaměstnance starší 50. let propustí, protože podle jeho názoru firma potřebuje novou krev. Tak jsem se nejen já, ale i několik dalších desítek zaměstnanců jednoho rána dozvěděli, že už nejsme pro firmu dostatečně flexibilní, a proto nám od teď běží dvouměsíční výpovědní lhůta.

Dva měsíce utekly jako voda a já si řekl, že si musím najít novou práci. Jelikož jsem ale celý život stál u jednoho lisu, tak nějak jsem si neuměl představit, co bych vlastně mohl dělat. Procházel jsem se městem a všiml jsem si jednoho inzerátu, ve které místní realitní kancelář hledala nové tváře. Zpočátku jsem kolem inzerátu jen prošel, protože jsem si říkal, že já a navíc ve svém věku už přece nemohu vykonávat realitního makléře. Neměl jsem žádné zkušenosti z tohoto oboru. Nějak mi to ale nedalo, proto jsem se následující den k inzerátu vrátil, opsal si telefonní číslo a s realitní kanceláří se spojil. Pozvali mě na pracovní pohovor, od kterého jsem si ale příliš nesliboval.

Chcete vědět, jak to celé pokračovalo? Na vedoucí realitní kanceláře jsem očividně udělal dojem, protože mi pracovní místo nabídla. Ve svém věku jsem se tedy stal realitním makléřem a měl se pustit do práce, se kterou jsem neměl žádné zkušenosti. Během chvíle se ale ukázalo, že vykonávat pozici realitního makléře vlastně není až tak složité. Základy jsem odkoukal od svých kolegů, kteří sice byli podstatně mladší, ale nedělali žádné rozdíly a všechno mi hezky vysvětlili, a když jsem potřeboval, tak i poradili. Ještě před pár měsíci bych vůbec neřekl, že ve svém věku uvažuji tak obrovskou změnu. Ne nadarmo se ale říká, nikdy neříkej nikdy.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA