Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

První jízda na kole a hned první úraz

Autor: Vladimír Novotný

30.03.2019 21:11

Jakmile teploty venku přestaly padat k nulovým hodnotám, vytáhl jsem kolo ze sklepa a rozhodl se, že se vydám na první letošní projížďku. Upřímně už jsem se nemohl dočkat, cyklistika je můj největší koníček, kterému se věnuji již od dětství. Oblékl jsem se, zkontroloval dostatečné nafoukání gum a poprvé v letošním roce šlápl do pedálů. Na první trasu jsem si vybral nenáročný terén, chtěl jsem se vydat na místní cyklostezku, která je dlouhá asi 8 km, což mi na začátek přišlo tak akorát. Cesta mi příjemně ubíhala, občas na mě zpoza mraků vykouklo sluníčko a bylo docela teplo. Našel jsem ideální tempo a rozhlížel se po krajině. Pak nevím, co se stalo, ale asi jsem se příliš zakoukal, protože jsem na zemi přehlédl obrovskou hromadu kamenů, na které jsem samozřejmě najel a jak už asi tušíte, jak dlouhý, tak široký jsem se rozplácl na zemi.

Jako každého nadšeného cyklistu mě ani příliš nezajímala moje odřená kolena ani potlučené ruce, ale okamžitě jsem se zajímal, jak je na tom moje kolo. Ono přeci jen když máte kolo za několik desítek tisíc, je celkem logické, že si ho nechcete zničit. Naštěstí to odnesly jen prasklé blatníky, což byla jedna z těch nejnižších investic. Domů jsem raději dojel v pomalejším tempu, kolo bezpečně zaparkoval zpátky do sklepa, vyčistil si odřené ruce a nohy dezinfekcí a posadil se k internetu. Chtěl jsem totiž najít nové blatníky, abych mohl co nejdříve opět vyrazit na kolo a nemusel řešit, jestli si náhodou v nějaké kaluži nenahodím záda. Našel jsem eshop, který se zaměřoval na prodej sportovního vybavení. Mile mě překvapilo, jak pestrá byla jeho nabídka a že jsem v daném sortimentu objevil i věci určené pro cyklistiku. V košíku mi tak kromě nových blatníků přistálo i několik dalších věcí, o kterých jsem si myslel, že je nutně potřebuji.

Další milé překvapení jsem zažil tehdy, kdy již následující den balíček dorazil až ke mně domů. Okamžitě jsem staré blatníky vyměnil za nové i přes nepřízeň počasí, protože toho dne nebylo zrovna nejtepleji, jsem opět vyrazil na cesty. Zkrátka zapáleného cyklistu ani úraz, ani špatné počasí nezastaví.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA