Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nenuťte chlapa vybírat kávovar

Autor: Vladimír Novotný

30.03.2019 20:49

Před pár měsíci jsem přijal místo jako manažer hotelu. Jsem odjakživa člověk výřečný a cílevědomý, proto se zdálo, že je tato pracovní pozice právě pro mě jako stvořená. Byl jsem odhodlaný posunout úspěch hotelu ještě o krok dále, proto jsem se zamýšlel nad nejrůznějšími změnami, které by mohly přinést kýžené ovoce. Ukázalo se, že mi pozice manažera náramně sedí, protože hotel začal již během několika týdnů vzkvétat. Vedení bylo z mého úspěchu nadšené a já byl rád, že jsem konečně našel práci, která mi sedí jako ulitá.

Mí podřízení se naučili že, jakmile se někde objeví nějaký problém, mají za mnou okamžitě přijít a společně najdeme řešení, které danou situaci vyřeší. Za těch pár měsíců, co jsem jako manažer hotelu pracoval, se ještě nestalo, že bych si s něčím nedokázal poradit. Půda se pode mnou zachvěla až ve chvíli, kdy za mnou přišel vedoucí restaurace a sdělil mi, že se jim rozbil kávovar. Požádal mě, jestli bych v co nejkratší chvíli vybral nový.  

Nejdříve jsem si myslel, že vybrat kávovar není nic tak složitého, ovšem to se změnilo ve chvíli, kdy jsem v internetovém obchodě uviděl tu pestrou nabídku - vybrat mezi tolika typy jen jeden správný byl pořádný oříšek. Zaměřil jsem se na kategorii automatické kávovary, které jsou pro naši restauraci ideální - práce s nimi je jednoduchá, pohodlná a rychlá, protože se v podstatě nemusíte o nic starat a kávovar vše obstará za vás. Několik dlouhých minut jsem se probíral nabídkou a stále jsem byl přesvědčen o tom, že si s tímto úkolem dokážu poradit. Posléze jsem ale byl ze všech těch kávovarů natolik zmatený, že jsem se rozhodl zavolat si na pomoc moji kamarádku, která v hotelu pracovala jako servírka.

Společnými silami jsme nakonec jeden kávovar přeci jen vybrali a já ho rovnou objednal. Do hotelu dorazil hned následující den, takže restaurace nezaznamenala žádný větší výpadek. Po této zkušenosti jsem se jen utvrdil v tom, že jsou věci, které by se po mužích chtít neměly.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA