Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pro příště už budeme o krok napřed

Autor: Vladimír Novotný

26.02.2019 14:54

Bylo zrovna období žní a jak už to tak u zemědělců bývá, v těchto dnech se nejvíce modlíte k tomu, a y nezačalo pršet, protože když potřebujete dostat úrodu v pořádku pod střechu, to jediné, co opravdu nepotřebujete, je slejvák jako blázen. Hned ráno jsme vyjeli do polí, já společně s mým bratrem. Já řídil kombajn, on vedle mě řídil traktor. Děláme to takhle už několik let, vlastně od té doby, co náš táta zemřel a my po něm zemědělství převzali. Čekala nás spousta práce, máme velká pole, která zrovna ten rok měla opravdu bohatou úrodu. Byla by škoda, ba dokonce katastrofa, kdyby začalo pršet nebo třeba přišla bouřka s kroupami a my bychom o úrodu přišli.

Jenže jak už to tak bývá, když se má něco pokazit, tak se to pokazí. Odpoledne po obědě jsme v rychlosti koukli na radar, který se netvářil vůbec příznivě – podle předpovědi mělo začít do večera pršet, měla přijít velká bouřka doprovázená krupobitím. Tohle opravdu nechcete slyšet, když jste teprve v polovině a máte ještě hodně úrody na poli. Nelenili jsme, nedali si ani oblíbené kafíčko a hned vyjeli zpět na pole.

A pak přišla další komplikace, došla nafta. Pokud se v tom alespoň trochu vyznáte, tak víte, že bez nafty vám stroje nepojedou, ani kdybyste se stavěli na hlavu. Nebe se navíc začínalo pomalu kabonit a nám tak začalo téct do bot. Naštěstí bratra napadlo zavolat kamarádovi, který bydlí nedaleko. Ten má doma nádrže na naftu, ve kterých palivo skladuje, byl tak ochotný, že nám naftu dovezl, což bylo rychlejší, nežli kdybychom pro ni museli do vzdálenějšího města.

Nakonec jsme veškerou úrodu sklidili ještě předtím, než opravdu začalo pršet. Shodli jsme se na tom, že si nádrže na naftu taky pořídíme a pro příště tak budeme o krok napřed.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA