Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Připadal jsem si mezi nimi jako sto let za opicemi

Autor: Vladimír Novotný

26.02.2019 13:33

Vyrazit si se starším synem a partou jeho kamarádů v pátek večer na pivko? Ještě před nedávnem bych vám řekl „no jasně, proč ne“! Jenže po minulé zkušenosti si příště raději otevřu lahváče doma na gauči u televize…
Můj starší syn Pavel se mě v pátek odpoledne zeptal, co dělám večer. Prý si jde s kamarády sednout do nedaleké hospody na pivko, tak jestli se nechci přidat. Co vám budu povídat, tohle jeho pozvání mě zahřálo u srdce, Pavlovi bylo čerstvých 19, procházel si pubertou a v poslední době to mezi námi nebylo nejrůžovější – často jsme se kvůli rozdílným představám a názorům hádali, z čehož nebyla nadšená především manželka, která to hodně špatně snášela. Proto jsem neváhal ani na vteřinu a Pavlovo pozvání přijal.
Večer jsme se usadili ke stolu, posléze se k nám přidalo asi šest Pavlových kamarádů, všechny jsem je vesměs znal, některé dokonce jako úplně malé kluky. Dobře jsme se bavili, mě se dokonce dařilo udržet s omladinou tempo v konverzaci, takže jsem byl pyšný na to, že mezi námi nevznikla nějaká tematická bariéra. Kluci se pak zvedli, že si zajdou na cigárko a já, jakožto letitý kuřák, jsem se k nim přidal. Venku před lokálem ale místo mě dobře známé klasické cigarety vytáhli nějakou kovovou věcičku, ze které začali potahovat. Asi jsem se musel tvářit jako idiot, protože se m kluci začali smát a ptali se mě, jestli vím, co jeelektronická cigareta. Jestliže jsem s nimi předtím držel krok, teď jsem si připadal jako sto let za opicemi, zvláště po tom, co mi chlapci vysvětlili, že na trhu už je nějaký ten pátek, že je daleko zdravější nežli klasické cigarety, kouření s ní vyjde levněji a že ji v dnešní době zná úplně každý. No, očividně až na mě.
Po zbytek večera si mě kluci dobírali, dělali si srandu z toho, že starší generace nejde s dobou a zkrátka se bavili na můj účet. Pavlovi to nezazlívám a jeho kamarádům vlastně také ne, ale jak už jsem řekl na začátku. Příště si raději sednu doma k televizi, otevřu si lahváče a moderní témata přenechám naší chytré mladeži.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA