Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nejdřív mi to přišlo jako dost ulítlý nápad…

Autor: Vladimír Novotný

26.02.2019 12:06

Můj kamarád Tonda je pro každou blbinu, už jako malej kluk neustále něco vymýšlel a pořád nás přemlouval, ať do těch kravin jdeme s ním. Tahle bláznivá povaha mu vydržela až do dospělosti, zkrátka v něm pořád dřímá tem malej rošťák, kterým byl v dětství a jak to tak vypadá, ještě z toho nějaký čas nevyroste. Proto mě ani moc nepřekvapilo, když se u mě jednoho sobotního rána objevil vyzbrojený detektorem kovu, malou lopatkou a svačinou od manželky a oznámil mi, že spolu vyrážíme hledat poklad. Zpočátku se mi to zdálo jako hodně ulítlý nápad, smál jsem se, jak mohou jít dva staří pardálové hledat poklad a dobíral jsem si ho, jestli se náhodou už definitivně nezbláznil. Tonda si ale dál trval na svém, doslova mě dokopal do ložnice, kde jsem se musel patřičně obléknout a pak se slovy, že svačinu má pro nás oba, proto nemusí zatěžovat svou ženu, mě vy-strkal z domovních dveří, nacpal do auta a už jsme vyráželi vstříc nedalekému lesu, kde se dle Tondových plánů mělo ono hledání pokladů dnes uskutečnit.

Celé odpoledne jsme chodili po lese, Tonda mi přitom dával přednášku, jak se o této zálibě dozvě-děl, že ho to okamžitě nadchlo a bylo mu jasné, že ho neodmítnu a půjdu do toho s ním. Cestou jsme nacházeli jen samý odpad, jako třeba plechovky nebo kusy železa bez nějakého tvaru nebo jasného původu. Pak jsme ale narazili na kus staré cedule, která působila dojmem, že už tu nějaký ten pátek leží. Strčili jsme ji do batohu, protože Tonda tvrdil, že má kamaráda, který pro takové předměty využívá ultrazvukové čištění, takže nám předmět vyčistí bez poškození.

Po vyčištění za pomoci ultrazvukové čističky se ukázalo, že je cedule sice stará už několik desítek let, co se ale její hodnoty týče, žádnou nemá. I tak mě ale Tondovo hledání pokladů nadchlo, takže od té doby chodíme pravidelně. I když se mi to zpočátku zdálo hodně bláznivé a praštěné.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA