Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Manželka moc dobře ví, jak na mě

Autor: Vladimír Novotný

23.02.2019 17:44

S manželkou jsme svoji už 20 let, takže mě má dokonale omotaného okolo prstu. To se očividně ukázalo i nedávno o víkendu, kdy se konečně udělalo hezky, teploty vyšplhaly k příjemným 15ti stupňům a manželka v sobotu odpoledne zavelela, že se jde na zahradu. Jak asi tušíte, mě, jakožto chlapa, na ty prácičky okolo záhonků, stromků a keříků nijak neužije, manželka ale moc dobře ví, jak na mě, takže jsem i já v sobotu po obědě obul pracovní holinky, vyfasoval jsem rukavice a se zahradním nářadím v ruce jsem svou ženu následoval na zahradu.

Manželka to všechno měla očividně promyšlené, protože hned začala rozdávat úkoly. Společně s námi totiž na zahradu vyhnala i naše dvě děti, které se tvářily stejně nadšeně, jako já. Zatímco starší dcera měla za úkol zbavit keře a záhony černé folie, která zde byla přes zimu, mladší syn dostal do ruky zahradní nůžky a manželka jej poslala zastříhávat špatné větve. A co zbylo na mě? Já vyfasoval hrábě a měl jsem ze zahrady shrabat nejen listí, ale i veškerý nepořádek. Práce nám šla pěkně od ruky. Přeci jen je znát, když se do práce pustí celá rodina, nežli když se do toho pustí jen jeden a daleko déle mu to trvá.

Když jsem měl svůj úkol splněný, myslel jsem si, že budu propuštěn a půjdu domů, ale manželka pro mě měla další práci. Zkoušel jsem něco namítat, ale v tu chvíli se projevilo, jak mě má žena v malíčku – slíbila mi totiž k večeři řízky a k tom vychlazené pivo, navíc mi dovolila, že se budu moci večer dívat na hokej, aniž by to chtěla přepnout na nějaký slaďák a moc dobře věděla, že takové nabídce jednoduše nedokážu odolat.

Před pátou odpoledne jsme měli hotovo, akorát načas, protože už se začínalo stmívat. Večer jsme jako odměnu dostali výborné řízky, já k tomu ještě vychlazenou jedenáctku. Byl jsem spokojený, děti mohly večer vyrazit ven a já jsem spokojeně usedl k televizi, protože zrovna začínal hokejový zápas.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA