Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Katastrofu jsme společně úspěšně zažehnali

Autor: Vladimír Novotný

02.02.2019 15:40

Již několik let podnikám v zemědělství, nejenže mám svá vlastní pole, na kterých pěstuji různé plodiny, ale zároveň se věnuji pronajímání strojů, jež ostatní využívají. Vlastním nějaké traktory, vlečky, kombajn a další zemědělské stroje, které jsou zkrátka nutností, když si chcete třeba vyorat brambory, sklidit pšenici a podobně.

Jednoho dne se mi ozval pán, jestli bych mu nemohl na víkend pronajmout traktor s vlečkou a kombajn. Bylo to zrovna v období žní, kdy se zemědělci vesele od rána do noci proháněli po polích a snažili se co nejdříve vypěstovanou úrodu sklidit do bezpečí. Oba stroje jsem měl zrovna k dispozici, takže nebyl problém. Domluvili jsme se, všechno proběhlo tak, jak proběhnout mělo a v pátek ráno si pro oba stroje pán společně se svým kolegou přijel.

Byla sobota dopoledne, když mi pán volal, že má problém. V hlavě mi hned vyskočila představa, že se nějaký stroj porouchal, což by pro mě znamenalo nutnou opravu a peníze vynaložené do opraváře, o to více se mi ulevilo, když mi řekl, že mu došla nafta. Nejdříve jsem si řekl, co s tím mám asi tak dělat, jenže když mi řekl, že počasí nemá být zrovna příznivé a benzínka, kterou má poblíž, má jako na potvoru zavřeno, rozhodl jsem se, že ho nenechám ve štychu. Přeci jen jsem sám zemědělec a vím, že když vás počasí vypeče a vy přijdete o úrodu, stojí vás to spoustu peněz. A to jsem zkrátka nemohl dopustit.

V tomto směru jsem totiž vždy připraven a mám na statku nádrže na naftu, ve kterých naftu skladuji a mám ji tak kdykoli po ruce. Naložil jsem jednu nádrž na paletu a vydal se za daným pánem, který shodou okolností vlastnil pole asi 20 minut cesty od mé firmy. Byl mi nesmírně vděčný, jak se totiž ukázalo, počasí tentokrát nelhalo a ještě ten den večer začala hrozná bouřka doprovázená silným deštěm a kroupy. Pokud by byl pán bez nafty, nemohl by sklízet a o úrodu by z velké části přišel. A to by byla škoda.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA