Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na špinavou práci máme děti

Autor: Vladimír Novotný

28.01.2019 21:18

Už odmala jsem byl vedený k práci a vzhledem k tomu, že se s námi (se mnou a mými třemi bratry) rodiče nikdy příliš nepárali, přišlo mi to naprosto normální. Byl jsem zkrátka zvyklý na to, že jakmile byla doma nějaká práce, automaticky jsme se do ní zapojili, ať už se jednalo o cokoli. Jsem rád, že mě rodiče k práci vedli tak svědomitě a zařekl jsem se, že jakmile budu mít jednou děti, zaujmu s nimi stejný přístup. Život mi pak nadělil dva syny, které jsem už odmalička vedl k tomu, že muži se nesmí bát vzít za práci, ať už je to práce jakákoli.

Nyní jsou synové v dospívajícím věku, ačkoli je domluva s nimi mnohdy složitá a kolikrát tak pekelně testují moje nervy, musím pyšně říci, že se mi podařilo vychovat je tak, aby pomáhali a aby pro ně byla samozřejmost dělat jak okolo domu, tak i okolo zahrady. Jak my s manželkou s oblibou (a samozřejmě s nadsázkou, ne aby to bral někdo vážně) říkáme, na špinavou práci máme děti.

Když jsem byl jednoho dne požádán dobrým kamarádem, jestli bych mu společně s kluky nepřijel pomoci, že potřebuje složit nádrže na naftu, které by mu měly před víkendem dovést do firmy, neváhal jsem ani minutu. Ani kluci nebyli proti, zvláště když slyšeli, že je za to čeká drobná finanční odměna, protože kamarád Karel nikdy neměl problém vytáhnout peněženku a vytasit z ní pár zajímavých bankovek. Jako podnikatel na vlastní pěst si to mohl dovolit.

V pátek odpoledne jsme se proto sbalili a společně se odebrali do firmy kamaráda a dali se do práce. Pěkně nám to utíkalo, byli jsme na to čtyři statní chlapi, takže se dalo čekat, že jsme nádrže (bylo jich něco okolo stovky) složili během pár hodinek. Po práci následovala chutná odměna v podobě vydatné svačiny, kterou do firmy dovezla Karlova manželka Pavlína. Jak Karel slíbil, tak udělal – dal klukům každému po tisícovce, takže puberťáci byli nadšení. Já peníze nedostal, místo toho mi Karel nalil panáka domácí slivovičky. Odpoledne nám krásně uteklo, kluci si vydělali, já jsem si pochutnal a Karlovi jsem řekl, že až zase bude potřeba, může se na nás spolehnout.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA