Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Kamarádi měli pravdu, musel jsem se chytit za nos a zamyslet se nad sebou

Autor: Vladimír Novotný

23.01.2019 08:20

Už několik let mě trápí kašel. Zatímco zpočátku jsem si tu a tam lehce zakašlal, v současné době mě ten moribundus kolikrát čapne natolik, že se zakašlu třeba na 5 minut a nemůžu přestat. Manželka je ze mě zoufalá, neustále mě posílá k doktorovi a klade mi na srdce, abych to už konečně začal řešit, jenže já jsem starý mezek, který si nedá nic vysvětlit a už vůbec ne se k něčemu dotlačit. Takže si dál „vesele kašlu“, občas mě to pěkně dusí, ale abych se dokopal na prohlídku k lékaři? No tak to mě ani nehne.

Život plyne dál i s kašlem, který mě doprovází každý den. Nejhorší je to po ránu, to mám kolikrát opravdu pocit, že se snad ukašlu k smrti. Pak to ale přejde a já své problémy zase hodím za hlavu, ostatně úplně stejně, jako to dělám už posledních pár let. I na manželce už je vidět, že je unavená z toho, jak se mě neustále snaží přesvědčit, abych si zašel k doktorovi, takže když mě přepadne záchvat kašle, už ani nic neříká, jen mi vždycky donese sklenici vody a jde pryč.

Aby toho nebylo málo, i kamarádi se na mě začínají uzurpovat, že jim kašlu třeba do fotbalu a že bych se nad sebou měl zamyslet. Když si to tak dám dohromady, neustále mě někdo peskuje a já, jakožto chlap, se vždycky stáhnu do sebe, protože chlapská ješitnost je chlapská ješitnost. K tomu všemu neustále slyším, že bych měl přestat kouřit, protože mi to na zdraví nepřidá a že jestli to takhle půjde dál, opravdu se jednoho dne ukašlu.

A fakt že jo. Jednoho rána mě opět přepadl kašel, myslel jsem si, že to do pěti minut přejde jako vždycky, ale kdepak. Kašlání přetrvávalo a já se začal dusit. Manželka byla pohotová, zavolala sanitku, která tu s lékařem byla asi do 10 minut, pro mě to ale bylo těch nejdelších 10 minut v životě. Už jsem měl pocit, že se nikdy nenadechnu. Odvezli mě do nemocnice, udělali spoustu vyšetření a lékař mi řekl, že jestli to takhle povedu dál, dlouho tu nebudu.

Měli pravdu, kamarádi i manželka, musel jsem se chytit za nos a zamyslet se nad sebou. Místo klasického kouření jsem si pořídil elektronickou cigaretu, protože jsem se kouření nedokázal vzdát úplně, začal jsem brát léky, které mi doktor předepsal, s manželkou chodíme do sauny a do páry, což mi taky doporučil lékař a celkově už svůj zdravotní stav neberu na lehkou váhu. Že mi to ale trvalo, než jsem pořádně otevřel oči…
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA