Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

V doplňcích se chlap zkrátka nevyzná

Autor: Vladimír Novotný

23.01.2019 08:04

S manželkou máme dvojčata, která měla minulý rok oslavit jubilejní 18té narozeniny. Jak už to tak bývá, v životě dospívajících dětí je plnoletost zkrátka velká událost, jsou totiž toho názoru, že se s úderem jejich osmnáctých narozenin asi něco změní. Manželka jim chystala oslavu, na kterou měla přijít celá rodina, protože když už takové jubileum v životě mladého člověka, tak oslava musí být pořádná.

Manželka se chtěla o všechno postarat sama. Přesto mi ale dala za úkol, abych dvojčatům vybral dárek. Jasně, měli jsme pro každého z nich připravené bankovní konto, na kterém mělo každé z dětí uložených 30 000 Kč, ale manželka si přála, abychom jim dali ještě něco společného, co by jim neustále připomínalo, že na tom světě nejsou sami, že se mají o koho opřít a že jsou tu jeden pro druhého. Řekla mi, ať se podívám na internet po nějakém šperku, který může nosit jak kluk, tak i holka, že to by mohl být ten pravý dárek, který budou mít neustále při sobě.

No jo, jasně, jí se to říká, vyber šperky, když je to ženská a ty mají touhu po doplňcích v krvi. Jenže co já, jakožto chlap jako poleno, cožpak se v tom vyznám?!

Nevzdal jsem se, požádal o pomoc kamarádku v práci, která se nabídla, že mi pomůže. O polední pauze jsme našli jeden e-shop, kde nabízeli dámské náramky, které mě svou jemností hned zau-jaly, a já už viděl svoji dcerušku, jak jej nosí. I když už měla být plnoletá, stále pro mě byla tou malou copatou holčičkou s pusou od zmrzliny. Inu, zkrátka asi jako každý otec, jsem se neubránil nostalgii. Měli tam i pánské náramky, takže jsme s kolegyní vybrali dva, které jsou si tak nějak podobné, abych splnil manželčino přání a úkol byl hotov.

Oslava probíhala perfektně, dvojčata měla z bankovních účtů radost, i když jsem jim několikrát kladl na srdce, že peníz využijí rozumně a neutratí je za blbosti. A náramky? Ty také slavily úspěch, ačkoli jsou naše děti puberťáci jako vyšití, pochopili jejich význam.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA