Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Myslel jsem si, že hledání pokladů je pěkná blbost

Autor: Vladimír Novotný

23.01.2019 07:23

Když se mě můj dlouholetý kamarád Tonda snažil vytáhnout na tzv. hledání pokladů, což je takové to chození odnikud nikam s detektorem kovu a snaha objevit pod zemí nějaký ten poklad ještě z doby, kdy jsme se – jak se říká – houpali v kulích, myslel jsem si, že si ze mě dělá legraci. Věděl jsem, že se této zálibě již několik měsíců nadšeně věnuje a že jí naprosto propadl, neuměl jsem si ale představit, že by do toho měl zlákat i mě. Už jsem se viděl, jak někde pobíhám po lese nebo po polích, na zádech mi visí detektor, který bláznivě pípá při každém nalezení kusu železa a pak vesele s malou motyčkou kopu do zeminy, jestli se tam náhodou něco neukrývá.

Co bych to ale byl za kamaráda, kdybych přeci jen jednoho dne společně s Tondou na tohle hledání pokladů nevyrazil, že jo. V sobotu ráno mě vyzvedl u mě doma, odjeli jsme za město do lesa, kde jsme vyfasovali výbavu a vyrazili za hledáním. Zpočátku mi to přišlo dětinské, ale pak musím přiznat, že mě to docela začalo bavit. Čas utíkal, ani jsem nevěděl jak a najednou Tonda hlásí, že se musíme vrátit, protože musí na noční. Byl jsem trochu zklamaný, protože ačkoli jsme ten den ani jeden z nás nic nenašli, opravdu mě to začalo bavit. Proto jsem Tondu hned – samozřejmě ve vší srandě – donutil mi slíbit, že příští týden vyrazíme zase.

Týden utekl a my byli na další výpravě. Říkal jsem si, že pokud ten den něco najdu, pořídím si vlastní detektor a budu se tomu věnovat stejně nadšeně, jako je do toho zapálený můj kamarád. Možná to byla náhoda, možná tomu tak chtěl osud, ale já opravdu našel minci, která vypadala, že se pod tou vrstvou hlíny už nějaký ten pátek válí. Tonda i já jsme byli nadšení, sbalili jsme vybavení a jeli zpátky do města, aby se nám na minci někdo podíval. Nejdříve jsme jí museli nechat ve zlatnictví, kde mají ultrazvukovou čističku, vyčistit, aby na ní bylo vůbec něco vidět, a pak jsme ji odnesli jednomu maníkovi, který se tím zabývá.

Ve finále mi řekl, že ta mince nemá žádnou, nežli pro mě historickou hodnotu a že nemá cenu se jí snažit prodat. To mi ale vůbec nevadilo, dostál jsem svému slibu, pořídil si detektor a za hledáním pokladů od té doby jezdíme s Tondou společně.




Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA