Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsem hledal své místo k životu

Autor: Vladimír Novotný

23.01.2019 07:13

Rozhodl jsem se, že v mém věku už by bylo na čase, abych se postavil na vlastní nohy. Stále jsem totiž bydlel u rodičů, kde jsem sice měl pohodlí a všechno to okolo, ale kamarádi už si mě začali dobírat, že pokud to takhle půjde dál, v životě si nenajdu žádnou ženskou a zůstanu rodičům doma viset na krku. A znáte to, chlapská ješitnost je zkrátka chlapská ješitnost, takže mě jejich slova začala vrtat hlavou a já dospěl k názoru, že mají vlastně pravdu. Proto jsem si řekl, že si najdu nějaký pěkný byt, který nemusí být nijak velký a že začnu žít na vlastní pěst.

Byl jsem naivní, to musím přiznat. Myslel jsem si, že na internetu najdu tolik nabídek k pronájmu, že mezi nimi budu vybírat lopatou, ale jak se ukázalo, ta nabídka byla docela chudá, když už jsem na nějaký byt natrefil, tak se mi nelíbil, buď velikostí, nebo zařízením. Absolvoval jsem dokonce i 2 prohlídky, ale když jsem viděl ty plesnivé zdi, bylo to na mě, i jakožto na chlapa, který by se přeci neměl jen tak něčeho zaleknout, trochu moc, takže jsem poděkoval a rychle odtamtud vypadl.

Jednou jsem to řešil s kamarádem Romanem na pivu, Stěžoval jsem si mu, že najít byt není taková sranda a on mi řekl, že jsem blázen, když se snažím najít si bydlení na vlastní triko, že on by to řešil přes realitku. Jasně, stojí to sice nějaké peníze, ale máš jistotu, že ti nedohodí nic plesnivého – říkal mi a na to jsme si připili. Měl totiž pravdu a já hned druhý den navštívil místní realitní kancelář, kde jsem je požádal o pomoc.

Do pár dní se mi ozvali, že pro mě něco mají, tak jestli se dostavím na prohlídky. Nemohl jsem než souhlasit, vydal jsem se na prohlídku celkem 4 bytů, přičemž ten třetí mi okamžitě padl do oka. Nebyl nijak velký, ale pro svobodného chlapa tak akorát, okolo bylo dobré vybavení a ani do práce jsem to neměl kdovíjak daleko, což se přiznám, že pro mě bylo v tu chvíli rozhodující. Plácli jsme si na to, samozřejmě jen obrazně, podepsali jsme smlouvu a já se mohl stěhovat.

Nyní jsou to již 4 měsíce, co bydlím sám a zvykám si. Jasně, chybí mi to pohodlí v podobě uvaře-ného jídla nebo vypraného prádla, na které jsem byl zvyklý u maminky, ale kamarádi si ze mě už konečně nedělají legraci a já jsem nakonec rád, že jsem se takhle rozhodl.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA