Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Ještě že jsem dal na kamarádova slova

Autor: Vladimír Novotný

22.01.2019 15:00

Jak se zdá, letošní zima bude opravdu dlouhá. V posledních dnech je pořádná zima, teploty klesají hluboko pod – 10 stupňů a jak to vypadá, v nejbližší době se s námi zimní studené měsíce nechystají rozloučit. Ačkoli jsem se na podzim snažil, abychom měli připravené dostatečné množství dřeva a zimu tak přečkali v pohodě, aktuální počasí mě nutí topit více, nežli s jakým množstvím jsem počítal. Proto jsem byl donucen vzít do ruky pilu a jít nějaké dřevo přeci jen nařezat, aby stihlo alespoň trochu v kůlně proschnout a dalo se s ním topit.

Jednoho odpoledne jsem se proto oblékl, venku bylo něco okolo – 5 °C, takže docela pěkná zima, natož pak ta pocitová, která byla určitě ještě nižší. S pomocí syna jsme se dali do řezání dřeva, neměli jsme toho v plánu dělat kvantum, ale bylo potřeba nějaká polínka připravit, naskládat je do kůlny a poté rozštípat na menší kousky, se kterými můžeme následně topit v krbu.

Vše probíhalo hladce, přeci jen jsme to nedělali poprvé, dřevo jsme spolu připravovali už na podzim a dá se říci, že jsme perfektně sehraná dvojka. Jenže stačila chvilička malé nepozornosti z mé strany, pila se mi svezla v ruce a lehce mi přejela přes dlaň. V tu chvíli by se ve mně, ani v synovi nikdo krve nedořezal. Měl jsem zrovna na rukou protipořezové rukavice, které mi doporučil dobrý kamarád Standa, protože když viděl, že s motorovkou pracuju v normálních rukavicích, vůbec se mu to nelíbilo.

Neochotně jsem rukavici sejmul a zjistil, že se nic nestalo. I přesto jsem ale byl s nervama úplně v kýblu, stejně tak se tvářil i můj syn. Byl jsem v tu chvíli vděčný, že jsem si ty rukavice na doporu-čení přeci jen pořídil, protože kdybych je neměl, vůbec nevím, jak by to dopadlo. Radši nechci ani domýšlet…
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA