Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Při výběru žehličky jsem se hodně zapotil

Autor: Vladimír Novotný

19.12.2018 14:46

Blížily se Vánoce a já chtěl manželku něčím překvapit. Každý rok se jí totiž ptám, co by si přála a ona mi vždy upřímně odpoví, že by se jí hodilo to či ono, nebo že by ji tohle či tamto udělalo radost. Jasně, její přání tak sice splním, ale pod stromečkem pak nemá žádné překvapení, i když byste mohli namítat, že na tohle už přeci jen nemáme věk. Možná už nejsme děti a nemusíme si hrát na to, že dárky nosí Ježíšek, ale určitě se shodneme na tom, že udělat čas od času někomu radost, je pocit k nezaplacení.

Proto jsem se pustil do výběru nové žehličky, o které se manželka již několikrát zmiňovala, že po-malu dosluhuje. Přeci jen měla už pár let za sebou, a jak všichni víme, tohle zboží prostě nevydrží věčně, takže je potřeba jej čas od času vyměnit. Myslel jsem si, že na výběru nové žehličky nebude nic složitého, jenže jakmile jsem zavítal do e-shopu s elektrem a objevil tam všechny ty možnosti, cítil jsem se doslova jako Alenka v Říši divů.

Těch žehliček tam bylo tolik, že i mě jako chlapovi z toho přecházel zrak. Lišily se značkou, výko-nem, typem žehlicí plochy i funkcemi, které nabízely. Byl jsem z toho jelen a řekl jsem si, že než něco riskovat, raději si nechám poradit. Využil jsem tedy podpory e-shopu, sdělil jim, co si asi tak plus mínus představuji a oni mi ochotně poradili, co by pro mě bylo nejlepší. Za chvíli už jsem měl vybraný model v košíku, posléze zaplacený a zbývalo čekat, až pošta balíček doručí.

Nyní žehlička čeká ve skříni na svůj den D, tedy na Vánoce, kdy jí manželce nadělím pod stromeček. Už se nemůžu dočkat, jak se bude tvářit a upřímně doufám, že se mi ji podaří nejen překvapit, ale i zaskočit.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA