Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Už mě štvalo, jak se mi všichni montovali do života

Autor: Vladimír Novotný

19.12.2018 14:25

Bohužel ani mě se nevyhnul srdeční infarkt, kterým mě zaskočil jednou přímo uprostřed noci. Klidně jsem spal, když mě najednou probudil opravdu nepříjemný a těžký pocit na hrudníku. Srdce mi bylo takovou rychlostí, že jsem měl strach, že každou chvilkou díky svému děsivému tempu vyskočí z hrudníku. Do toho se přidalo mravenčení v rukou a v tu chvíli mi bylo jasné, že se děje něco špatného. Okamžitě jsem vzbudil manželku, která nezpanikařila (čemuž se teď zpětně docela divím, protože pohled na mě musel být opravdu děsivý) a okamžitě zavolala sanitku. Diagnóza zněla jasně: infarkt.

Po několika dnech v nemocnici mě pustili domů. Dostal jsem spoustu papírů, které mě měly poučit o tom, co smím a co ne, čemu se mám od této chvíle vyvarovat, co je pro mě naprosté tabu a co bych naopak ve svém vlastním zájmu dělat měl. Bylo toho tolik, že mi z toho šla hlava kolem, nepřečetl jsem ani třetinu a papíry letěly na stůl.

To nejhorší ale teprve přišlo: nemohl jsem kouřit. To pro mě bylo, jakožto pro kuřáka, který je od svých dvaceti let závislý na nikotinu, opravdu nepředstavitelné a těch několik dní v nemocnici, kde vás hlídají jako ostříž, pro mě byla nepředstavitelná muka. Jak se ale ukázalo, doma to nebylo o moc lepší, protože ani žena ani moje maminka mi nedaly pokoj. Kouřit jsem prostě nesměl a hotovo.

Asi po měsíci, kdy měli všichni tendence se mi motat do života a radit mi, co můžu a co nemůžu, jsem toho začal mít dost. Na všechny jsem se naštval a ztropil scénu jako malá holka. Za všechno mohly nervy a abstinenční příznaky po cigaretách, to je jasné. Naštěstí se mě mému staršímu synovi zželelo a jednoho dne za mnou přišel, že dostal nápad. Vysvětloval mi, jak funguje zdravé kouření a že s pomocí elektronické cigarety můžu ukojit potřebu nikotinu, aniž bych si zanášel a ničil plíce. Líbilo se mi to, takže jsme se domluvili, že cigaretu a všechno to okolo objedná, aby to máma nevěděla.

Stejně to na mě prasklo, asi třetí den, co jsem chodil tajně kouřit na balkon. Manželka byla v první chvíli úplně nepříčetná, pak si to ale nechala vysvětlit, a i když na ní bylo vidět, že z toho není nad-šená, asi se jí ulevilo, že už nebudu takový mrzout.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA