Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

První den v nové práci stál opravdu za to

Autor: Vladimír Novotný

17.12.2018 15:36

Čekal mě první den v nové práci – měl jsem nastoupit jako pracovník pro městské služby. Někomu se to může zdát jako nudná a nezajímavá práce, já jsem se však těšil. Pracovat pro městské služby pro mě bylo po několika letech, které jsem strávil ve fabrice, příjemnou změnou – měl jsem kratší pracovní dobu, volné víkendy a k tomu všemu shodou náhod i kolegu, který byl již od základní školy mým dobrým kamarádem. Inu uznejte sami, co víc jsem si mohl přát.

Nastal první den v práci a jako na potvoru zrovna muselo vydatně sněžit. Už ráno cestou do práce mě zaskočila sněhová pokrývka na silnicích, se kterou si silničáři opět nevěděli rady, ostatně jak už tomu bývá každý rok. Nebylo se tak čemu divit, že mi Pavel, můj kolega a zároveň kamarád, hned po příchodu do práce oznámil, že to musíte vzít do svých rukou a postarat se o to, aby si nikdo na sněhu neublížil.

Nasedli jsme do auta a vydali se na cestu. Silnice sice již byly vlivem aut docela rozježděné, ale i tak jsme si neodpustili několik nemilých slov na stranu silničářů, kteří se o tohle měli postarat a jak se zdálo, asi ještě spali, protože po nich ve městě nebylo jediné památky. Zastavovali jsme proto všude možně, zpravidla na místech, kde mělo město uložené zásobníky na sůl a písek a vlastnoručně s pomocí lopaty sypaly alespoň chodníky, aby zde nedošlo k nějakému úrazu. Bylo sice ještě velmi brzy ráno, ale i tak už někteří lidé chodili do práce a stejně jako my tiše nadávali, jak je možné, že zde ještě nikdo nebyl schopný chodníky upravit.

Zabralo nám opravdu hodně času, než jsme alespoň částečně upravili chodníky za pomoci soli a písku, což na mnoha místech vytvořilo onu neoblíbenou břečku, ale pořád lepší, nežli vyrazit ráno do práce a hned před domem si třeba zlomit nohu. Musím se vám přiznat, že den to byl opravdu náročný, protože jsme s tím vším skončili až v odpoledních hodinách. Ne že bych se ostýchal zastat práci, ale neustále se ohánět lopatou, nachodit několik kilometrů a trávit čas ve sněhové vánici, to vám byl panečku opravdu vydařený první pracovní den, na který budu určitě ještě dlouho vzpomínat.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA