Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Okolnosti mě donutily změnit názor

Autor: Vladimír Novotný

17.12.2018 15:22

Když mi zemřela maminka, samozřejmě mě to hodně vzalo. Jenže jsem chlap a u těch se přece předpokládá, že nebrečí. Já sice nějakou tu slzu tajně uronil, ale snažil jsem se být silný kvůli dětem, jež ztrátu babičky hodně oplakaly. Jakmile nás přešel onen prvotní šok, přišly na řadu další náležitosti jako třeba vyřízení dědického řízení. Jakožto jediný syn jsem po mamince zdědil její malý byt, který si koupila před lety, když po smrti táty prodala jejich rodinný domek a přestěhovala se blíže k nám do Prahy. Bylo mi jasné, že si ten byt nechci nechat – měli jsme vlastní rodinný dům, děti byly ještě malé, takže nemělo cenu byt pro ně schovávat a na jeho pronájem jsem neměl časovou kapacitu. Rozhodnutí tedy zněly jasně: prodat.

Manželka chtěla, abychom to vzali přes realitní kancelář, že to bude bezpečnější, pohodlnější a rychlejší. Nechtěl jsem o tom ani slyšet, na realitky jsem měl svůj vlastní a upřímně ne příliš pozitivní názor. Rozhodl jsem, že byt prodám tzv. na vlastní pěst. Myslel jsem si, jak jsem nad tím vyzrál, jenže brzy se ukázalo, že prodat nemovitost opravdu není jen tak. Zájemců sice bylo dost, ale většina z nich si jen sjednala prohlídku, po které se již neozvali, nebo se na domluvenou schůzku ani neobtěžovali dorazit, takže jsem tam na ně třeba i hodinu čekal úplně zbytečně.

Okolnosti mě donutily změnit názor, proto jsem manželku poprosil, ať najde slušnou realitní kancelář, že to svěříme do jejich rukou. Bylo to správné rozhodnutí, které mi mohlo hned na začátku ušetřit hodně času, starostí a nervů, kdybych byl nebýval takový paličák a pro spolupráci s realitní kanceláří se rozhodl hned. Nyní již vím, že ode mě bylo naivní si myslet, že byt po mamince prodám na lusknutí prstu – ono to takhle asi v praxi nefunguje, ale o tom už nyní vím své.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA