Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nyní si již dávám pozor, co nosím na nohou

Autor: Vladimír Novotný

17.12.2018 14:30

Jednoho dne jsem zaspal do práce a do zaměstnání tak vyrazil se značným zpožděním. Zrovna jako na potvoru jsem měl ten den na starost partičku učňů, kteří se přišli ze střední školy podívat do normálního provozu, aby si udělali představu, co je čeká, až školu dodělají. Inu přišel jsem pozdě, za což jsem si vysloužil posměšné úsměvy od chlapců a drobné vynadání od mistra, který ale moc dobře věděl, že jinak jsem svědomitý a vždy chodím včas, takže nad tím posléze jen mávnul rukou.

Až během ukázky práce, která se u nás v zaměstnání dělá, jsem si uvědomil, že jsem se v šatně zapomněl přezout a že mám na noze obyčejné kecky, které nosím normálně. Nedělal jsem ten den zrovna dobrý příklad, ale doufal jsem, že si toho nikdo nevšimne. Učni vypadali docela nadšeně, na všechno se mě vyptávali a chtěli toho hodně vědět, takže čas s nimi rychle utíkal a já už se těšil, až bude konec směny.

Když jsem jim zrovna ukazoval, jak pracujeme s jednou mašinou, zničehonic se z ní uvolnila spodní část a celé její spodní tělo mi s hlasitou ránou dopadlo na levou nohu. Řeknu vám, že kdybych nebyl chlap a nebylo mi to hloupé, v tu ránu bych asi pořádně zařval a možná i nějakou tu slzu uronil. Kus železa mi totiž spadl přímo na prsty na nohou.

Studenti ani nedutali a já několik prvních vteřin myslel, že mi to ty prsty přerazilo. Inu, nebyl jsem daleko od pravdy. Mistr přiběhl na pomoc, okamžitě mi zavolal sanitku, aby mě se zlomenými čtyřmi prsty převezla do nemocnice. Během čekání mi jeden student nezapomněl uštědřit docela dobře mířenou poznámku, že kdybych měl na nohou pořádnou pracovní obuv, nic takového by se mi rozhodně nestalo. A měl pravdu, moje pracovní boty, kt
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA