Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Renovace podlahy na babiččině chatě byla nakonec docela zábava

Autor: Vladimír Novotný

17.12.2018 14:28

Když mě manželka požádala, jestli bych si jeden víkend neudělal čas a nepodíval se na dřevěné podlahy u její matky na chatě, neskákal jsem sice tři metry vysoko, ale samozřejmě jsem souhlasil. Neslíbil jsem sice, že se tam vydám hned první víkend, ale manželce jsem dal své slovo, že se do renovace podlahy pustím co nejdříve.

Jak jsem slíbil, tak jsem také učinil a asi 3 týdny po naší domluvě jsem se společně se dvěma syny vydal k babičce na chatu, kde na nás čekaly tři místnosti, jež si vyžadovaly renovaci podlahy. Vybavil jsem sebe i syny patřičným vybavením, takže nám v kufru auta nechyběla nejen bruska, speciální hmota na výrobu tmelu nebo lak na povrchovou úpravu, ale třeba také ochranné pracovní rukavice, abych synáčky domů nepřivezl s rukama zalepenýma od tmelu – z toho by manželka určitě neměla radost.

Hned jsme se pustili do práce, nejdříve jsem syny zaměstnal tím, aby z místností vynosili nábytek a poté zatloukly všechny možné hřebíky pár milimetrů pod povrch, abych si při broušení nezničil brusku. To by mě vážně mrzelo, protože to není nejlevnější záležitost a já ji měl teprve rok, takže mi přišla škoda, aby se poškodila. Poté jsme se dali do broušení, které jsem svěřil i do rukou chlapců, ať se také naučí trochu toho řemesla.

Druhý den jsme se dali do tmelení, chlapci připravili tmel, smíchali speciální hmotu s pilinami, které nám zbyly po broušení a podlahu jsme pěkně zatmelili, aby se do ní nedostala ani kapička vody. Celou dobu jsme u toho horlivě diskutovali o sportu a dalších chlapských tématech, takže práce i čas pěkně utíkaly.

Jako poslední přišlo na řadu lakování, se kterým jsme začali už druhý den večer a následující den dopoledne jej dokončili. Pak už jen stačilo dát nohy nahoru, počkat na zaschnutí druhé vrstvy laku, která se pak ještě jednou přejela jemným papírem a mohli jsme jet domů. Tam na nás čekala odměna v podobě vydatného oběda a chutného moučníku, který jsme si bezesporu s chlapci všichni tři zasloužili.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA