Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 5. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Před Vánoci jsme si s bratrem pěkně vydělali

Autor: Vladimír Novotný

17.12.2018 14:24

Rád bych se s vámi podělil o trochu kuriózní a pro někoho možná i těžko uvěřitelný zážitek, který se nám stal asi před měsícem. Vyrazili jsme jednoho sobotního odpoledne společně do terénu, protože se už několik let věnujeme tzv. hledání pokladů. Nehrajeme si na piráty nebo něco podobného, na to už nemáme věk, ale za pomoci detektoru kovu prohledáváme zajímavá místa a tu a tam se nám něco podaří objevit. Jako třeba zrovna tuhle listopadovou sobotu.

Toho dne jsme odjeli kus za město, kde jsme měli v plánu prohledat okolí jedné místní zříceniny. Už jsme tu sice byli několikrát, ale jak se říká, člověk nikdy neví, co mu osud postaví do cesty, takže jsme se rozhodli, že zkusíme štěstí ještě jednou. Procházeli jsme se okolo, každý měl kolem pasu svůj detektor a krok a krokem jsme mapovali území. V tom začal můj detektor zběsile pípat, což znamenalo, že jsem něco našel. Jasně, mohla to být zase jen plechovka, což se stávalo často, ale tentokrát jsme společnými silami kousek pod hlínou vykopali něco, jsme ještě doposud nikdy nenašli.

Byla to mince a opravdu hodně stará. Skoro jsem měl strach na ni sahat, aby se mi třeba vlivem svého stáří nerozpadla v ruce. Měl jsem pocit, že tohle je něco výjimečného, takže jsem poprosil bratra, jestli se na to dneska už nevykašleme a nezajedeme za naším známým, který se tomuhle hodně věnuje. Měl jsem totiž takové tušení, že jsme opravdu našli poklad.

A taky že ano. Kamarád se na minci podíval a zkonstatoval, že se jedná o minci z hodně dávné doby, která se dá v případě, kdy je alespoň částečně zachovalá, vydražit za moc pěkné peníze. Nabídl nám, že ji nechá za pomoci ultrazvukové čističky vyčistit a poté nám ukáže aukční stránky, kde ji můžeme nabídnout. Byli jsme nadšením bez sebe a souhlasili.

Minci se nám nakonec podařilo prodat za neuvěřitelných (sám tomu doposud nemohu uvěřit, vážně ne) 60 000 Kč, které jsme si rozdělili a před Vánoci, které tu měly být co nevidět, si tak pěkně vydělali.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   květen 2019

PoÚtStČtSoNe
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA