Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Před nástupem zimy jsme si hodně mákli

Autor: Vladimír Novotný

29.11.2018 07:41

Pracuji jako zaměstnanec u technických služeb, takže je mým pracovním posláním tzv. sloužit městu a dělat cokoli, oč jsem požádán. Teď před zimou jsme společně s kolegou Jardou dostali za úkol připravit městské části na zimu, což znamenalo především rozvést všude po ulicích zásobníky na sůl a písek. Do těch se během zimy připravují zásoby, s nimiž se v případě, kdy napadne sníh a je potřeba udržovat chodníky a silnice, povrchy sypou, aby byly pro lidi i řidiče bezpečné.

Nejdříve jsme museli zásobníky na sůl a písek složit, když nám je přivezl dodavatel, od kterého je město zakoupilo. Bylo jich hned několik a lišily se svou velikostí. Některé měly objem 50 kg, ale byly tu i takové, které měly objem 300 Kč, což už je pořádné množství písku a soli. Jelikož počasí předpovídalo, že se zima blíží a přijde na řadu i první sněhová nadílka, bylo potřeba, abychom s Jardou na nic nečekali a dali se do práce co nejdříve.

Nejdříve jsme museli všechny zásobníky rozvozit na předem určená místa. Divili byste se, kolik takových zásobníků v jednom jediném městě najdete, dávají se totiž prakticky všude, aby byly v případě potřeby hned na dosah. Rozvážení zásobníků nám trvalo dva dny a to musím upřímně říci, že jsme se nezastavili. Další dny nás čekalo rozvážení soli a písku, což se zdálo ještě složitější, protože písek a sůl musíte do daných zásobníků nasypat.

Když si představíte, že v jednom městě máte třeba 100 takových zásobníků, jistě si dáte dvě a dvě dohromady a dojde vám, že jsme se před letošní zimou opravdu nadřeli. A to jsme s Jardou nelenili a pracovali jsme v tom nejvyšším možném tempu. Nyní již máme hotovo, písek a sůl jsou v zásobnících a zima tak může vesele nastat. Lidi ani případné silničáře pak sněhová nadílka ne-zaskočí, protože budou mít skoro na každém k roku z čeho čerpat vhodný posyp.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA