Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Díky manželce jsem změnil názor

Autor: Vladimír Novotný

26.11.2018 12:30

Přiznávám, že jsem byl odjakživa ten typ, který se na realitní kanceláře díval hodně skrze prsty. Myslela jsem si o nich, že jsou to jen žrouti peněz, kteří se z poctivých lidí snaží vylákat jejich peníze a mít na tom co možná největší zisk. Jenže pak jsme museli narychlo shánět podnájem a já byl zkrátka donucen změnit názor…

Stalo se to velmi rychle. S manželkou bydlíme už několik let v pronájmu, ale jeho majitelka zemřela a děti, které byt zdědily, ho chtěly prodat. Nepřipadalo tedy v úvahu, abychom zde nadále setr-vávali, pakliže bychom si byt nechtěli odkoupit. Na to jsme neměli dostatek financí, takže nezbylo nic jiného, nežli rychle hledat nové bydlení. Paní, která s námi jednala, byla velmi arogantní a pro-tivná, nedala nám ani tři měsíce na to, abychom si našli něco jiného a trvala na tom, že musíme do měsíce zmizet.

Nejdříve jsem zkoušel hledat sám, i když manželka od samého začátku prosazovala realitní kancelář. Přesvědčovala mě, že to bude rychlejší a jednodušší, jenže já měl svou představu a byl jsem zkrátka tvrdohlavý. Jenže dny ubíhaly a najednou zbýval jeden týden do vystěhování. Nezbylo nic jiného, nežli oslovit jednu realitku a nechat si pomoci.

Pak věci nabraly úplně jiný spád. Realitní kancelář se nám ozvala obratem, doporučila nám tři byty, my si jeden z nich vybrali a přes víkend se přestěhovali. Nakonec jsem byl rád, že jsem dal na manželčina slova a musím přiznat, že jsem díky ní změnil názor. S realitní kanceláří by všechno bylo mnohem jednodušší, kdybych nebyl paličák a nestál jsem si za tím, že všechno zvládnu sám. Sobě i manželce bych ušetřil spoustu starostí a hádek, které kvůli tomu u nás doma proběhly.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA