Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Když manželka poručí, manžel musí poslouchat

Autor: Vladimír Novotný

26.11.2018 07:10

Když manželka poručí, manžel musí poslouchat Svoji manželku miluji, ale někdy jsou dny, kdy mě svými nápady dokáže pěkně vytočit. Jako třeba minulý víkend, kdy si usmyslela, že chce předělat koupelnu. Sice o tom mluvila už nějaký ten pátek, ale já to stále považoval za jakési řečičky jen tak vyslovené do větru.

V pátek večer mi u večeře oznámila, že na následující ráno pozvala svého bratra, aby mi pomohl s předěláním koupelny. Vymyslela si, že chce nový sprchový kout a samozřejmě nové obklady, což znamenalo spoustu práce. Já měl na víkend úplně jiné plány, měly dávat fotbal a já ho chtěl vidět. Manželka ale byla nekompromisní a rázem mě usadila v tom, že o rekonstrukci mluví už delší dobu a že není její vina, že jsem ji nebral vážně. Skoro až naštvaně mi tedy řekla, že se o víkendu pracuje, ať se mi to líbí, nebo ne a mě v tu chvíli došlo, že tentokrát již opravdu nemám na výběr.

Bratr manželky dorazil v nekřesťanskou hodinu, prý aby se všechno stihlo. Nemyslete si, i on se chtěl dívat na fotbal, takže jsme uzavřeli dohodu, že do neděle večer, kdy dávali opravdu zajímavý zápas, bude všechno hotovo. Pustili jsme se do práce hned po snídani, což manželka uvítala s nadšením. Kdyby jen věděla, že místo nadšení do práce jsme byli nadšení do vidiny nepromeškaného zápasu. Nejdříve jsme vytrhli starý sprchový kout, rozložili ho na co možná nejmenší části a vynesli do kontejneru. Pak přišlo na řadu bourání obkladů, čehož se ujal manželčin bratr. Vzal si na to ochranné brýle a já se mu smál, jak směsně v nich vypadá. Jakmile se ale všude začalo prášit a mě začaly pálit oči, ihned jsem litoval, že jedny takové nemám taky.

Práce nám šla pěkně od ruky. Zkrátka když má před sebou chlap vidinu toho, že stihne fotbalový zápas, tak je schopný pracovat doslova jako motorová myš. V neděli odpoledne jsme měli hotovo, zasloužili jsme si pořádný oběd, ke kterému manželka připravila kachnu. Nakonec byla spokojená jen manželka, tak i já. Stihl jsem dokonce hned 3 fotbalové zápasy.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA