Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

V rodinné tradici jsem se posunul zase o kus dále

Autor: Vladimír Novotný

25.10.2018 17:59

V naší rodině se už po generace traduje zemědělská práce. Co já si pamatuji, tak už můj praděde-ček v téhle tradici úspěšně podnikal, následně řemeslo předal svému synovi - mému dědečkovi, ten k němu vedl mého tatínka a jak už asi čekáte, byl jsem k práci na statku a poli veden i já. Vzhledem k tomu, že mě k tomu táta přivedl už jako malého kluka a já jsem se okolo traktorů a zvířat pohyboval už někdy od pěti let, nepřišlo mi nikdy nijak zvláštní, že se nejdříve musíte postarat o všechno kolem domu, zvířectva a polí a teprve až pak máte čas na zábavu a volný čas.

Tuhle tradici momentálně dál oživuji společně s otcem, který již sice má svá léta, ale stále je hodně aktivní. Samozřejmě se snažím zapojit i moje dva syny, aby i oni mohli jednoho dne převzít pomyslnou štafetu a postarat se o všechno, co bude potřeba.

Před nedávnem jsme řešili rozšíření sbírky zemědělských strojů o nový traktor. Do té doby jsme měli dva, jeden starší model, který sloužil už jen příležitostně a jeden novější - i když novější asi není to správné slovo, protože i tenhle mazlík už měl svá dobrá léta za sebou. Společně s otcem jsme se proto rozhodli, že pořídíme novější kousek, do kterého je sice potřeba investovat, ale my jsme věřili, že se nám tahle investice do budoucna vrátí.

Čím více strojů doma bylo, tím se zvýšila i spotřeba nafty. Najednou jsme zjistili, že už nám nestačí naše staré nádrže na naftu a že je nejvyšší čas pořídit nové. Hledal jsem na internetu a našel e-shop, kde nádrže nabízeli. Zaujalo mě, že měli nejen několik velikostí, ale že se nádrže lišili i svým provedením a především mě nadchla cena, která byla mnohonásobně nižší nežli na jiných strán-kách, na které jsem doposud narazil. Nebylo co řešit, nechal jsem si třinádrže na naftu dovézt a rázem bylo vyřešeno, jak skladovat i větší množství nafty, jež určitě využijeme. V rodinném podni-kání jsme se tak díky traktoru dostali zase o kousek dál a já věřím, že to byl krok správným smě-rem.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA