Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

16. 7. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jízdy na kole se nevzdám ani na podzim

Autor: Vladimír Novotný

25.10.2018 09:17

Už to bude několik let, co jsem naprosto a dokonale podlehl kouzlu cyklistiky. Netvrdím o sobě, že jsem kdovíjaký profesionál, ale jízda na kole mě jednoduše baví. Když se podívám pár let zpátky a ohlédnu se až na samotný začátek, kdy jsem s cyklistikou začínal, musím sám sobě přiznat, že jsem byl totální looser. Moje fyzická kondice nestála ani za starou belu, nebyl jsem schopný ujet ani 5 kilometrů, aniž by mě bolestivě nepálila stehna a plíce se nesnažily vyskočit z hrudi a dát se na zbabělý útěk. Proto mohu s klidným srdcem říci, že jsem rád, kam jsem to dotáhl - teď totiž po několika letech zvládám trasy dlouhé i několik desítek kilometrů, mám za sebou i pár závodů a když nechci, aby to znělo jako samochvála, jsem v tom čím dál lepší.

I když to moje žena moc neschvaluje, cyklistiky se odmítám vzdát, ať venku panuje jakékoli počasí. Může klidně pršet jako z konve, může pálit sluníčko a být třeba 30 ve stínu, může mrznout a já stejně vezmu kolo a nadšeně šlápnu do pedálů. Cyklistika je můj koníček, moje vášeň i moje droga, která skvěle funguje nejen pro posílení těla, ale i jako balzám na duši.

Abych mohl jezdit opravdu za jakéhokoli počasí, takže klidně i teď na podzim, kdy to venku kolikrát vypadá opravdu všelijak, zaměřil jsem se na kvalitní sportovní vybavení, zejména pak na vhodné oblečení, které mi dá jistotu, že budu moci vyrazit na kolo, kdykoli se mi zachce a nebudu se muset ohlížet na to, jestli už po pár kilometrech začnu díky nízkým teplotám mrznout. Našel jsem si fajn e-shop, kde mají spoustu produktů, takže je pořád z čeho vybírat a doma už mám několik kousků, které aktivně využívám a nemohu si je vynachválit. Na e-shopu se mi líbí nejen pestrost produktů a přehlednost kategorií, ale i rychlé doručení, kvalita zboží a samozřejmě i cena. Jsem rád, že mohu jezdit kdykoli a nemusím za speciální vybavení utrácet tisíce - to by mě manželka hnala.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   červenec 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA