Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

18. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Na dovolené jsem se svého koníčku odmítl vzdát

Autor: Vladimír Novotný

22.10.2018 08:04

S manželkou jsme se domluvili, že si zasloužíme odpočinek. Přeci jen už nejsme nejmladší a dnešní doba je po mnoha stránkách hodně náročná, takže se ani nebylo čemu divit, že jsme se oba dva cítili poslední dobou více unavení a bez energie. Proto jsem jednoho dne přišel s nápadem, že si zaplatíme dovolenou u moře, kam vyrazíme minimálně na 14 dní a kde budeme odpočívat, relaxovat a užívat si nic nedělání. Manželka s mým nápadem nadšeně souhlasila a ještě ten den začal sepisovat seznam věcí, které musíme zabalit s sebou. Inu, však znáte ženské, na tohle jsou mnohdy jako pomatené.

Přišel den našeho odjezdu, nejstarší syn nás odvezl na letiště, popřál šťastnou cestu a my se vydali vstříc zaslouženému odpočinku. I přes protesty mojí ženy jsem doma nenechal detektor kovu, protože jsem se i na dovolené, která měla být ryze odpočinková, odmítl vzdát svého koníčku - hledání pokladů. Před pár lety mě do této aktivity přinutil nejlepší kamarád Standa a od té doby vyrážím pravidelně buď sám, nebo právě společně s mým kamarádem.

Dovolená probíhala na jedničku, manžela si s sebou nabalila kupu knížek, takže se po většinu času jen povalovala u moře a četla si, zatímco já každou volnou chvíli využil k tomu, abych se procházel po pláži nebo blízkém okolí a hledal poklady. I když jsem kolikrát nenašel vůbec nic, nebo narazil na kus plechu, bavilo mě to a svým způsobem jsem si u toho i odpočinul, i když manželka namítala, že je to pořád aktivní pohyb a že jsme se domluvili na něčem jiném.

I když jsme odjeli na celých 14 dní, uteklo to rychleji, nežli voda. Najednou tu bylo poslední odpoledne strávené na pláži, kam jsem samozřejmě donesl i detektor a vydal jsem se na hledání. Chodil jsem sem a tam asi 3 hodiny, když detektor konečně zapípal. Začal jsem kopat a ke svému překvapení našel drobný náramek. Věděl jsem, co s ním udělám - nechám do doma vyčistit za pomoci ultrazvukové čističky a daruji ho manželce. Určitě bude mít radost a odpustí mi, že jsem na naší odpočinkové dovolené až tolik neodpočíval a místo toho se věnoval své zálibě.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA