Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

K rekonstrukci jsem se nachomýtl jako slepý k houslím

Autor: Vladimír Novotný

11.10.2018 03:09

Když mě přítelkyně poprvé pozvala na návštěvu ke svým rodičům, byl jsem z toho logicky docela nervózní. Byli jsme spolu teprve krátce, ale oběma nám bylo jasné, že to bude láska na celý život, takže nemělo cenu se seznamováním čekat. Přítelkyně už moje rodiče znala a teď byla řada na mě, jenže jakožto chlapovi se mi do toho moc nechtělo. Však to znáte.

Rodiče přítelkyně bydleli docela daleko, cesta k nim trvala cca 3 hodiny, proto jsme se domluvili, že tam strávíme víkend. Přeci jen když už se tam potáhneme takový kus cesty, byla by blbost, abychom se večer zase trmáceli zpátky. O to více jsem byl nervóznější, ale říkal jsem sám sobě, že když je přítelkyně takové zlatíčko, musí být i její rodiče fajn lidi.

A taky že ano, maminka mě vítala objetím už ve dveřích a táta si se mnou okamžitě ťuknul panákem. Dali jsme se do řeči, dostali chutný oběd, díky kterému alespoň vím, po kom umí moje Mařenka tak úžasně vařit.

Druhý den ráno někdo klepal na dveře. Mařenky táta po mě hodil pracovní oděvy, že prý se mám převléknout a za pár minut že mě čeká dole v koupelně, že mu pomohu s rekonstrukcí. Já a něco rekonstruovat? Živil jsem se jako IT specialista a kladivo jsem neměl v ruce hodně dlouho, měl jsem z toho nervy. K rekonstrukci koupelny rodičů jsem se nachomýtl jako slepý k houslím a doufal, že si neuříznu ostudu.

Práce nám ale šla kupodivu docela pěkně od ruky. Nejdříve jsme se vrhli do vynošení veškerého vybavení, což dva chlapi zvládnou levou zadní. Následovalo vytržení staré podlahy, položení nové a výmalba. Nakonec jsme ještě složili nový sprchový kout, usadili nové kamenné umyvadlo a poskládali několik skříněk. Práce byla hotová raz dva, za odměnu na nás čekala pečená kachna k večeři, kterou jsme si zasloužili.

Přítelkyně rodiče jsou fajn, jezdíme k nim pravidelně - především tehdy, je-li zase potřeba něco upravit nebo zrekonstruovat.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA