Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Naftu budeme skladovat bezpečně

Autor: Vladimír Novotný

11.10.2018 02:58

Vyrůstal jsem v rodině, která měla takové malé zemědělství. Táta s dědou obstarávali dvě menší políčka, na kterých pravidelně seli ječmen či pšenici. Na dvoře jsme měli domácí zvířata - prasata, dvě krávy, králíky a slepice. Byl jsem tedy veden k tomu, že doma se pracuje a nikdy mi to nedělalo problém.

V dospělosti, kdy byl děda dávno po smrti a na tátovi se už začínal podepisovat zub času, jsem byl požádán, jestli se o rodinné zemědělství postarám. Postavil jsem se k tomu čelem, vzal za práci a s rodinou jsme se přestěhovali do vesnice, ve které jsem vyrůstal. Postupně jsem k práci na zahradě i na poli, stejně tak i kolem zvířat, vedl své dva syny, aby i oni jednou mohli převzít kralující žezlo.

Staršího syna jsem učil jezdit traktorem, společně jsme jezdili pro naftu, kterou jsme skladovali v klasických barelech. Jednou mi ale kamarád poradil, že se dají pořídit speciální nádrže na naftu - vlastně jsou to ty samé, jaké jsou k vidění na pumpách a podobných místech. Říkal, že skladování nafty v nich je daleko bezpečnější, člověk se nemusí strachovat, že by z nich kapalina unikala a navíc mi doporučil firmu, která prováděla i servis, takže bylo zase o starost méně. Doma jsem hledal na internetu, danou firmu jsem si vyhledal a objednal si u nich jednu nádrž na naftu, kterou jsem měl v plánu umístit na zahradě.

Je to již pár měsíců, co mi nádrž na naftu stojí na zahradě a zatím vše vypadá velmi dobře. Jsem rád, že mi kamarád tohle řešení navrhl, naftu skladujeme bezpečně a vzhledem k tomu, že si ji vždycky tankujeme do zásoby, máme doma pořád nějak množství. Já mohu klidně spát, že se nic nemůže stát. Budu-li někdy rozšiřovat zemědělství, určitě se opět vrátím na ten samý e-shop, jsem spokojený jak s cenou, tak i s produkty.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA