Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Sourozenci se vydali hledat poklady

Autor: Vladimír Novotný

11.10.2018 02:32


Jsem nejmladší ze tří bratrů, proto bylo odjakživa jakousi povinností, abych poslouchal, co mi starší bráchové poručili. Už jako malé děti toho často zneužívali a dělali si ze mě poskoka, bohužel jim tahle legrace nepřišla divná ani v době, kdy už jsme stáli na prahu dospělosti. Neustále mě pošťuchují, dělají si ze mě legraci, dobírají si mě, a když je potřeba, udělají si ze mě sluhu. Někdy je to sranda, jindy mě s tím vytáčí - ale rodina je rodina, tu prostě musíte mít rádi.

Když tedy jednoho dne Honza, nejstarší z nás tří, přišel s nápadem, že se vydáme hledat poklad, považoval jsem to za další z jeho vtípků. Těmi byl totiž proslulý, takže mě nepřekvapilo, že se opět vytasil s něčím novým. Jak se ale ukázalo, myslel to vážně. Na internetu se dočetl o hledání pokladů s pomocí detektoru kovu, prý je to zábavná činnost, takže ji musíme vyzkoušet. Celou akci naplánoval na jedno sobotní ráno, kdy jsme se ještě s druhým bratrem Kamilem museli sejít u něho doma. Teprve pak jsme mohli vyrazit na cestu do nedalekého lesa.

Chodili jsme po lese několik hodin, sem tam detektor zapípal, a zatímco Honza nad námi držel stráž, my mladší jsme museli kopat. Většinou jsme nacházeli jen staré plechovky nebo kusy železa, které neměly žádný význam. Už nás to přestávalo bavit, když se na jedné mýtině detektor hlasitě rozpípal a Honza zavelel: kopat!
 

Kopali jsme s Kamilem docela velkou jámu a pak to našli: malou minci, která už měla svoje nejlepší časy za sebou, a po krajích jí kousek chyběl, ale očividně byla hodně stará. Všichni tři jsme byli překvapeni a zároveň nadšeni.
 
V pondělí jí Honza odnesl na vyčištění. Tvrdil nám, že ultrazvukové čističky, které mají v práci, si s tímhle poradí a měl pravdu. Mince vypadala mnohem lépe, i když samozřejmě ne tak, jak asi vypadala, když byla úplně nová. Nakonec se zjistilo, že žádnou cenu nemá, nás to ale nadchlo a na výpravy za pokladem chodíme od té doby pravidelně.
 Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA