Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

20. 3. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Obývací pokoj máme teď jako ze škatulky

Autor: Vladimír Novotný

11.10.2018 02:00

Když jsme se s přítelkyní stěhovali do nového bytu v panelovém domě, bylo nám od začátku jasné, že jen co se nám bude dostávat trochu více financí, pustíme se hned do několika úprav. Byt jako takový sám o sobě nebyl nejhorší, jenže znáte to - našli jsme si bydlení po starším páru, který měl o moderním bydlení očividně úplně jiné představy, nežli jaké se v hlavách vykreslovaly nám. Sice jsme si museli pár měsíců počkat, nežli se nám podařilo nastřádat nějaké finance, ale nakonec jsme se přeci jen dočkali a mohli se pustit do rekonstrukce. A začali jsme jednou z nejdůležitějších místností vůbec - obývacím pokojem.

 

Jako první šla dolů jedna stěna, která zde byla, podle našeho názoru, naprosto zbytečná. Přítelkyně si přála mít propojenou kuchyni s obývacím pokojem a tahle příčka zde byla tak nějak navíc. Společně s kamarády jsme si s vtipnými hláškami oblékli pracovní oblečení a pustili jsme se do práce. Všude byla hromada prachu a nepořádku, byl jsem z toho sám zaskočen, kolik smetí dokáže vyprodukovat jedna zbouraná zeď.

 

Práce nám šla pěkně od ruky a bodejť by taky ne - povolal jsem si na pomoc hned čtyři zručné kamarády a v pěti statných mužích se to prostě pracuje jedna báseň. Po zbourání stěny přišlo malování, přítelkyně si vybrala novou plovoucí podlahu, přidělalo se několik poliček, nainstalovala se obývací stěna, jež jsme společně vybrali a nový obýváček konečně začal získávat ty správné tvary.

 

Po třech dnech bylo hotovo. Práce ubíhala, i když jí bylo hodně, přítelkyně se o nás celý prodloužený víkend krásně starala, vařila nám samá dobrá jídla, nosila vychlazené pivo a zkrátka si nás předcházela, když viděla, kolik práce máme díky jejím výmyslům. My jsme to ale udělali rádi a v neděli večer jsme si spokojeně všichni sedli ke stolu, zahodili propocené a špinavé pracovní oblečení a zhodnotili uplynulé dny.

Teď je náš obývák konečně jako ze škatulky. Přítelkyně ale už plánuje další změny, takže je otázka času, kdy se naše pětice kutilů sejde znovu.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   březen 2019

PoÚtStČtSoNe
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA