Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

18. 1. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Myslel jsem si, že už nás řadí mezi důchodce

Autor: Vladimír Novotný

28.08.2018 09:11

Moje manželka je odjakživa sportovně založený typ. Už když jsme se před třiceti lety poznali, často mě přemlouvala, abych si společně s ní vyrazil na kolo, jezdili jsme na vodu, chodili na procházky i na túry. I když mě na sport či jakoukoli jinou fyzickou aktivitu nikdy nijak zvlášť neužilo, musím přiznat, že právě tohle její zapálení pro věc bylo jedním z důvodů, proč jsem se do ní tak bláznivě zamiloval a po necelém půl roku vztahu ji požádal o roku.

Je to už třicet let od naší svatby a manželka je pořád stejný sportovní blázen. I když už nejsme nejmladší, často společně podnikáme nejrůznější výlety, jezdíme na sportovně rekreační pobyty, prodloužené aktivní víkendy nám také nejsou cizí. Přiznám se, že jsem podlehl jejímu životnímu styku, kterým mě nakazila a ani mě už sportování tolik nevadí.

Když ale manželka přišla s nápadem, že si k výročí nadělíme elektrokolo¸byl jsem zaskočený. Jasně, sice už nám dávno není třicet, ale pořád ještě nepatříme do starého železa, abychom nezvládli jezdit na klasickém kole. Moje mužská ješitnost se v tomto případě ozvala poměrně hlasitě, protože jsem manželce nápad zamítl. Měl jsem pocit, že nás už řadí mezi důchodce a taková představa se mi vůbec nelíbila.

Od té doby jsme se o tom už nebavili, přesto jsem na manželce viděl, že je zklamaná mým nezájmem. Proto jsem se rozhodl, že jí k výročí překvapím a ona elektrokola nám pořídím. Žena o ničem nevěděla, takže její překvapení bylo o to dokonalejší, když jsem jí v den výročí naší svatby přivedl do garáže a tam se na nás usmívala zbrusu nová elektrokola. Jasně, že je chtěla okamžitě vyzkoušet, já byl stále ještě trochu skeptický.

Ujeli jsme pár bloků od domu a přišel první čas na vyzkoušení přídavného motoru. Zatímco manželka této možnosti hned využila a vesele si to štrádovala do kopce, já, jakožto ješitný mužský, jsem šlapal pěkně po staru. A nahoře na kopci to bylo znát - manželka se usmívala, já funěl jako lokomotiva. Při dalším kopci už jsem motor přeci jen využil a musel uznat, že to má něco do sebe. Od té doby nadšeně jezdíme společně a já musel na elektrokola změnit názor.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   leden 2019

PoÚtStČtSoNe
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA