Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 11. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Když už jsme chtěli sen o vlastním bydlení vzdát, přišel zázrak

Autor: Vladimír Novotný

27.08.2018 19:19

S přítelkyní jsme se více jak půl roku snažili najít útulné místečko k bydlení. Na začátku jsme si stanovili určité požadavky, ze kterých jsme nechtěli slevit. Jak se ale velmi brzy ukázalo, možná jsme byli příliš nároční, nebo se nám zkrátka z nějakého důvodu nedařilo najít přesně to pravé ořechové. Po několika měsících už to přítelkyně chtěla vzdát a upřímně i já byl z neustálého neúspěchu unavený. Už nás nebavilo obcházet jednotlivé nemovitosti, pokaždé odcházet se zklamáním a dalším pomyslným hřebíčkem do rakve našeho společného snu o perfektním bydlení.

Jednoho dne jsme seděli s kamarády, popíjeli jsme dobré pití, grilovali chutné maso a řešili všechny starosti života. Samozřejmě padla otázka i na to, jak se nám daří sehnat bydlení, což přítelkyni akorát tak rozesmutnilo. Zkrátka když se nedaří, tak se nedaří a člověk s tím neudělá nic. Náš společný kamarád Tomáš se zničehonic zeptal, jestli by mohl přizvat svou novou přítelkyni, nebyli jsme proti. Za půl hodinky dorazila milá brunetka, hned do naší party zapadla.

Jak večer pokračoval, povídali jsme si zkrátka o všem, znovu padla otázka i na námi hledané bydlení. V tom se Jana, jak se Tomášova přítelkyně jmenovala, zmínila o tom, že zná dobrou realitní kancelář, která má pod patronátem spoustu nemovitostí, že by nám určitě dokázala pomoci. Toho večera jsme tomu už nevěnovali příliš pozornosti, ale následující den jsme se rozhodli danou realitku vyhledat, spojit se s nimi a zkusit štěstí.

A jak se ukázalo, štěstí se na nás po dlouhé době rozhodlo usmát! Hned další den jsme měli 3 prohlídky, z toho první byt nám okamžitě učaroval. Jak se ukázalo, ne všichni pronajímají bydlení na vlastní pěst a někdy je zkrátka potřeba hledat i v trochu jiných vodách.

Už je to pár měsíců, co bydlíme v novém. Za krásný byteček vděčíme Janě, byl to tak trochu zázrak, že zrovna toho dne přišla a poradila nám, na koho se obrátit.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA