Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

A pak že se v Praze nežije blaze!

Autor: Vladimír Novotný

31.07.2018 15:23

Do Prahy jsem se přestěhoval krátce po dokončení vysoké školy. Vždycky mě život zde nesmírně lákal, už jako dítě jsem si přál bydlet na tak rušném místě, které snad nikdy nespí. Ono se není čemu divit, byl jsem kluk z malé vesnice, kde slepice dávají dobrou noc a představa bujarých večírků, kterých je v Praze každou noc nespočetně, pro mě byla opravdovým snem.

Moc dobře jsem znal onu větu „v Praze je blaze“, ale dokázal jsem ji ocenit až po jedné události, která se mi stala.

Ten den jsem šel zrovna z práce, čerstvě jsem nastoupil na pozici realitního makléře a pracoval pro jednu místní realitní kancelář. Měl jsem předvádět byt nějaké mladé slečně, o té jsem samozřejmě kromě jména nic nevěděl. Jak jsem ale dorazil na místo, kde už na mě ona dívka čekala, okamžitě mezi námi přeskočila jiskra.

Celou prohlídku jsme se báječně bavili, na obou bylo vidět, že se vzájemně přitahujeme, jenže po prohlídce se slečna rozloučila a mě došlo, že vlastně ani nevím, jak se jmenuje. Jasně, měl jsem příjmení, ale to bylo asi tak všechno. A jak se ukázalo, daná dívka neměla sociální stránky, takže bylo nemožné ji dohledat.

Kolega viděl mé trápení a za mými zády zosnoval plán. Mě totiž nedošlo, že mám na slečnu telefonní číslo, spíše jsem se jej bál využít, protože to je proti pracovním předpisům. Kolega ale situaci vzal do svých rukou a jednoho dne mě poslal na další prohlídku. Tentokrát na mě měla čekat starší klientka.

Jaké překvapení pro mě bylo, když na místě nečekala žádná starší dáma, ale právě ona slečna. Dozvěděl jsem se, že i ona mě hledala, ale neměla na mě ani vizitku. Díky všímavému a pohotovému kolegovi s touhle dívkou žiji již pět let. A mohu potvrdit, že se nám v Praze žije opravdu blaze!
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA