Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Jak jsem dostal na starost správu skladu

Autor: Vladimír Novotný

29.07.2018 09:24

Pracuju v poměrně velké firmě, jejíž součástí jsou i haly se skladovanými zásobami. Najdete tedy jednoduše všechno. Respektive byste měli najít. Doposud tam panoval trochu chaos. Nebyla nastavena odpovědná osoba, která by se tam mohla pohybovat a tutíž i se zásobami manipolavat. Z toho důvodu se tam v podstatě volně pohybovali nejrůznější zaměstnanci, kteří zrovna něco potřebovali, prostě si to vzali, nikam to nezaznamenali a to vám může být jasné, že pak nikdo nevěděl, kolik čeho je a kolik by toho popřípadě mohlo být.

Několikrát jsme tuto situaci řešili na poradě a nakonec se odhlasovalo, že sklad dostanu se vším všudy na starosti já. Můžu vám říci, že nejprve jsem z toho byl trochu vyplašený, pak jsem se ale rozhodl zhostit co nejlépe a tak všem dokázat, že zvládnu i takový chaos.

Možná si říkáte, čím jsem začal. Prvním krokem bylo přehlednější rozčlenění skladu. Pořídil jsem i nějaké nové bedny na součástky, nádrže na naftu, místo stoletých barelů a mnoho dalšího. Potom, co jsem dal tohle do kupy, pustili jsme se do inventury. A to byl mazec. Rozhodl jsem se použít moderní technologie a zaznamenal stavy do elektronické podoby, ve které jsem chtěl veškeré pohyby následně zaznamenávat.

Zaměstnanci z toho byli poměrně rozhozeni, protože byli zvyklí na volný režim, kdy jednoduše přišli, vzali a odešli. Tak to ale od mého zvolení nefunguje. Vše se musí poctivě zaznamenávat a do skladu mají povolený vstup pouze vybrané osoby. Ačkoliv trvalo, než se tento systém zajel, podařilo se. Povedlo se mi všechny činnosti zautomatizovat a udělat přehled ve veškerých zásobách a tak i zjednodušit jejich dokupování.

Na poslední velké poradě jsem byl pochválen a dostal jsem i menší odměnu za výsledek mé práce. A já měl velmi dobrý pocit, protože jsem dokázal, že si dokážu poradit se vším.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA