Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

19. 11. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pracovní rukavice pro zahradu, stavbu a jiné kutilské práce

Autor: Vladimír Novotný

29.06.2018 17:28

Stejně jako je třeba dbát při práci na ochranu sluchu pomocí zvukotěsných sluchátek či ochranných brýlí, měla by být věnována pozornost také pracovním rukavicím. Výběr závisí na prováděné činnosti a také její náročnosti. Jejich provedení se dále určuje dle toho, s jakým materiálem je pracováno. Práce se stavebními materiály vyžaduje dávku šikovnosti, a proto mě vždy uvidíte s rukavicemi na rukou, abych ochránil své ruce před nepříjemným zraněním.

Náročnější činnosti vyžadují pevné rukavice

Když se pustím do náročné aktivity, při které budu pracovat s materiály jako je kov nebo dřevo a k jejich opracování hodlám používat různých průmyslových strojů, určitě se vyplatí poohlédnout se po pevných rukavicích, které vám v případě nehody zachrání ruce nebo prsty. Jedním z odolných povrchů, ze kterého se vyrábějí pracovní rukavice, je kůže. Ta zajistí, že moje vlastní kůže nebude jen tak něčím proříznuta, probodnuta či jen poškrábána. Jejich nevýhodou je však omezení pohyblivosti prstů. Jedná se opravdu o tuhé provedení použitelné jen při některých činnostech, a proto je zde ještě další varianta pro běžnější použití tj. kombinované rukavice. Ke kůži je přidán i hrubý textil, který chrání povrch ruky obdobně, avšak je již náchylnější k propíchnutí. Naopak ale nabízí možnost pohodlného ohýbání prstů v kloubech.

Slabší rukavice proti zašpinění

Pokud mi tvrdé a pevné rukavice spíše překážejí a přinášejí více škody než užitku, používám slabou textilní jednorázovou variantu. Jde o gumovou rukavici, která pohyblivost ruky nikterak nesníží, což je příhodné například když provádím manuální práci, kde je vyžadovaná zručnost a navíc mě ochrání před zašpiněním nebo kontaktu určité chemické látky s kůží.

Buďte obezřetní i při práci s chemickými látkami, které mohou vážně poškodit kůži. K práci s takovou tekutinou doporučuji použít speciálních chemických rukavic. Ty jsou taktéž gumové, aby nesnižovaly možnost úchopu, ale mají silnější materiál, jenž nepropustí tekutinu dovnitř.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   listopad 2018

PoÚtStČtSoNe
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA