Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

25. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Realitní kancelář v Praze vyřešila naše dilema ohledně bydlení

Autor: Vladimír Novotný

29.05.2018 07:28

S přítelkyní jsme se dlouho dohadovali, jestli si pořídíme byt, nebo investujeme a koupíme rodinný dům. Bylo nám jasné, že v obou případech budeme muset řešit půjčku v bance, takže nám přišlo tak nějak jedno, jestli si půjčíme dva miliony na byt, nebo o dva více na domeček. Přesto jsme se nedokázali dohodnout, zatímco já jsem hlasoval pro byt, přítelkyně chtěla domek. A tak jsme se neustále přeli a hádali, až mi z toho šla hlava kolem.

Trvalo to několik měsíců, blížil se konec naší aktuální nájemní smlouvy a my pořád byli na ostří nože. Ani jeden nechtěl tomu druhému ustoupit a oba jsme si svoje rozhodnutí dokázali patřičně obhájit. Už to začínalo vypadat, že zase skončíme v nějakém pronájmu, kde akorát měsíc co měsíc sypete peníze někomu cizímu do kapsy a ve finále z toho vůbec nic nemáte.

Naše společná kamarádka Věrka už se na to nemohla dívat. Věděla, že každý stojíme za tím svým přesvědčením a nechtěla se přiklánět na stranu ani jednoho z nás. Proto nám dala kontakt na realitní kancelář v Praze, že bychom se s nimi měli spojit, projít všechna pro a proti, že nám určitě pomůžou. Váhali jsme asi týden, ale nakonec jsme si tu schůzku přeci jen domluvili.

Za pár dní jsme se sešli. Oba jsme vyjádřili svůj názor, vyslechli po několikáté i toho druhého a čekali, co nám realitka nabídne. Možností bylo několik, pod patronátem totiž měla jak byty na prodej, tak i rodinné domy. Nakonec jsme absolvovali několik prohlídek, mezi nimiž byly jak byty, tak i domy. A právě prohlídka nakonec rozhodla.

I když jsem si stál za svým, stejně jako moje drahá polovička, když jsme procházeli druhým domem k prodeji, bylo rozhodnuto. Nacházel se na příjemném místě, byl krásně situovaný a oba dva si nás okamžitě získal. Jsem rád, že jsme se rozhodli oslovit realitní kancelář, jinak bychom se asi nedokázali hnout z místa.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA