Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

25. 4. 2019
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Pracovní oděvy jsme si odhlasovali

Autor: Vladimír Novotný

24.04.2018 08:27

Už několik let pracuji v jedné firmě zaměřující se na výrobu kovových skříněk. Pracujeme zde s celou řadou strojů, některé slouží k vyřezávání kovových šablon, s jinými se sváří spoje, další jsou tu od toho, aby nám celkově usnadňovaly práci. Mou povinností je při práci nosit pracovní oděvy, které dvakrát do roka fasujeme od firmy. Jenže co si budeme nalhávat: asi jako každá firma se i ta naše snažila co nejvíce ušetřit a tak se stalo, že pracovní oblečení nestálo za nic. Trička se okamžitě trhala, montérky se páraly a na botách se vám za chvíli udělali dva hladoví žraloci.

Jednou do roka máme takové posezení s vedením, kde si můžeme říci svůj názor, můžeme si poslechnout, jaké se chystají novinky. Zkrátka je to takové docela přátelské setkání mimo pracovní půdu, kde se zaměstnancům kolikrát pořádně rozvážou jazyky. Když se tahle každoroční schůze blížila, rozhodli jsme se s několika kolegy, že na ní zmíníme opravdu špatnou kvalitu pracovního oblečení a budeme se tzv. prát za to, aby nám poskytli něco lepšího.

A taky že jo. Schůze probíhala docela v poklidu, nejdříve jsme si vyslechli, jaké novinky se chystají, kolik bude nové práce a pak konečně přišla řada na to, abychom se my, jakožto pracovníci z provozu, ozvali. Odhodlal jsem se tedy a s podporou mých kolegů v zádech jsem pronesl žádost o dodání jiné značky pracovního oblečení. Svou žádost jsem samozřejmě doložil několika tvrzeními a důkazy, se kterými mi pomohli kamarádi sedící vedle mě. Vedení slíbilo, že návrh zváží a že dojde ke změnám.

Tak jsme tedy čekali. Měsíc se nic nedělo, už jsme si začínali myslet, že naše slova nikdo nebere vážně. Pak jsme, ale zcela nečekaně, celá směna vyfasovala nové pracovní oblečení, které už na první omak bylo citelně kvalitnější. Trička byla jemná, monterky pevné, ale nikoli tvrdé a nepoddajné a boty slibovaly, že taky něco vydrží. Konečně přišla změna, na kterou jsme čekali, která byla zároveň důkazem toho, že i obyčejný dělník má ve fabrice ještě nějaké to slovo.
Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2019

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA