Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Letos si výběr dárků nenechám na poslední chvíli

Autor: Vladimír Novotný

18.12.2017 08:51

Rok co rok sám sobě slibuji, že vánoční dárky začnu pořizovat s předstihem, aby se nestalo, že 23. prosince večer nebudu mít pro své blízké vůbec nic. V tomhle jsem ale bohužel nenapravitelný, takže několik let zpátky vždy sháním dárky až na poslední chvíli - jak se říká, za pět minut dvanáct. Loni jsem dokonce musel do obchodu i na Štědrý den, což především moje přítelkyně neviděla ráda, protože si myslela, že jí doma pomůžu s přípravou jídla na večer.

Letos jsem si ale řekl, že nepřipadá v úvahu, aby se opakovalo to, co loni. Dárky jsem začal vybírat už v polovině listopadu, abych měl jistotu, že to opravdu stihnu. Jelikož nejsem ten typ člověka, který by dokázal vymyslet nějaké extra osobní dárky, řeším co každý rok buď kosmetikou, knížkami nebo elektronikou - a na elektroniku jsem se rozhodl vsadit i letos.

Moje přítelkyně před pás měsíci jen tak mezi řečí pronesla, že by si přála domácí pekárnu. Tehdy jsem to nechal být, ale v hlavě jsem spřádal plán, že jí pekárnou o Vánocích překvapím. Našel jsem si e-shop s elektronikou, kde tyhle malé domácí spotřebiče nabízeli, a dal se do vybírání.

Stačilo párkrát kliknout a dostal jsem se do sekce domácích pekáren. Až do té chvíle jsem si naivně myslel, že jich bude tak pět, maximálně dejme tomu třeba sedm. Nabídka daného e-shopu mi ale vyrazila dech, protože těch pekáren tam měli hned několik a každá z nich se tvářila, že je ta pravá pro moji životní lásku. Čelo se mi orosilo potem, ale řekl jsem si, že se nevzdám.

Do oka mi padla nerezová domácí pekárna od značky Eta, která vypadala moderně, a její design jsem si uměl představit v naší kuchyni, kde by se báječně vyjímala. Pekárna slibovala plně automatickou přípravu, důkladné hnětení těsta a pečení bez jakéhokoli zásahu. A to se mi líbilo. Ani cena nebyla vysoká, čekal jsem to horší. Hned jsem jí objednal, zaplatil a čekal. Přišla do týdne a jelikož je do Vánoc ještě čas, zatím je schovaná mezi mými komiksy - tam mám totiž jistotu, že přítelkyně nechodí.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA