Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

18. 7. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Vybíral jsem šperk, který promluví i beze slov

Autor: Vladimír Novotný

16.11.2017 15:46

Moje manželka měla za necelý měsíc oslavit kulaté narozeniny a já si stále lámal hlavu nad vhodným dárkem. I když jsme spolu již nádherných 25 let, někdy si nejsem jistý, čím jí udělat největší radost. A tak tomu bylo i v době, kdy jsem se snažil vymyslet něco nejen originálního, ale i vkusného a noblesního, když už oslaví tu padesátku.

Nechtěl jsem, aby na mě bylo něco poznat, proto jsem se statečně tvářil, že už dárek dávno mám, aby manželka nic netušila. O pomoc jsem požádal její sestru, kterou jsem zasvětil do mých představ a podotkl, že nesmí o ničem vědět. Monika, Lucčina sestra, je sice občas malý blázen, který se mi okamžitě smál, ale slíbila, že nic neprozradí.

Za pár dní po tom, co jsem jí požádal, zda by mi nepomohla, mi zavolala. Poradila mi stránku, o které se bavily s ženskými v práci. Prý tam mají nějaké náhrdelníky, bylo mi vysvětleno a do SMSKy jsem dostal adresu ivankabalconi.cz - výběr už pak ležel na mých bedrech. Když odpoledne odešla žena na pravidelné cvičení aerobiku, usedl jsem k notebooku a našel si požadovanou stránku. Hned na první pohled jsem viděl šperky ozvláštněné drahými kameny, které se nesly v takovém zvláštním duchu. Ale neříkám, že by se mi nelíbily, jen zkrátka jako chlap na ty šperky přeci jen moc nejsem.

Našel jsem si, že nabízí náhrdelníky i podle znamení zvěrokruhu. Když jsem se podíval na znamení býka, ve kterém je narozena moje žena, nabízené kousky mě okamžitě zaujaly. Nevím, čím to bylo, a musím dodat, že na nějaké duchovno či něco podobného nevěřím, ale při prohlížení těch šperků jsem měl pocit, že mě to k nim táhne a že mi připomínají milovanou manželku. Jeden jsem tedy vybral, objednal, zaplatil a čekal.

Když balíček dorazil, schoval jsem jej do prádelníku. Sice to bylo těžké, ale vydržel jsem až do manželčiných narozenin, kdy jsem jí dárek věnoval po večeři, na kterou jsem ji pozval. Měli byste vidět její výraz, zvláště když se mě ptala, jestli jsem ho skutečně vybíral sám.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   červenec 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA