Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Nejdříve jsem si myslel, že je elektronická cigareta špatný nápad

Autor: Vladimír Novotný

22.09.2017 08:58

Seděl jsem s kamarády na pivku, ostatně jako každý pátek, co se takhle pravidelně scházíme už několikátým rokem. Někdy jen tak klábosíme, jindy řešíme sport, pak zase hrajeme karty - znáte to, prostě partička chlapíků v hospodě. Toho pátečního večera se řeč svezla ke kouření. Já i všichni moji kamarádi jsme kuřáci, někteří z nás dokonce od raného dětského věku. Tomáš, můj kamarád a zároveň i kolega z práce, nadhodil téma elektronických cigaret. Já jsem o tom slyšel poprvé a ani ostatní přátelé se netvářili kdovíjak nadšeně. Tomáš nám o těchto cigaretách nadšeně vyprávěl a přiznal se, že uvažuje o jejím vyzkoušení. Mně se to nezdálo, byl jsem toho názoru, že žádná umělotina nemůže nahradit požitek z pravé cigarety. Po zbytek večera jsme tohle téma nechali u ledu a bavili se o hokeji a fotbalu.

Týden na to jsme se zase sešli ve stejném složení. Překvapením pro nás pro všechny bylo divné pouzdro, které Tomáš držel v ruce. Nadšeně nám začal představovat ten výmysl, o které minulý týden tak básnil. A prý jestli to nechceme vyzkoušet. Kamarádi byli proti, Tomáš ale naléhal a tak jsem si řekl, že mi přece elektronická cigareta nemůže nic udělat - tak jsem to zkusil. Na první dojem nic moc, chutnalo to divně, až pak mi Tomáš vysvětlil, že tam má příchuť vanilky. Potáhl jsem si ještě třikrát, a i když jsem to před kamarády nepřiznal, musel jsem dát Tomášovi za pravdu: něco na tom vážně bylo.

Ještě ten večer, když jsem přišel domů, tak jsem si našel stránky e-cigo.cz, kde tyhle cigarety nabízí. Kromě nich tam měli ještě náplně a další příslušenství. Nevěděl jsem si rady, tak jsem vytočil Tomáše a požádal ho o pomoc. Chvilku se mi smál, ale pak mi řekl, co si mám do začátku objednat. Nadiktoval mi, že si mám vybrat jednu e-cigaretu, nějaké náplně, nabíječku, náhradní díly a praktické pouzdro. Tak jsem to objednal.

Za pár dní jsem měl balíček doma. Vše jsem si prohlédl, vyzkoušel. A teď už můžu říci, že se ke klasickým cigaretám nikdy nevrátím.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA