Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

10. 12. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Elektronická cigareta a já

Autor: Vladimír Novotný

30.08.2017 08:20

Kuřákem jsem už od svých osmnácti let. Statečně jsem počkal až do plnoletosti, abych tomuto neduhu doslova podlehl a nechal si od něj ovládat život. Svou závislost na nikotinu nepopírám, jak bych taky mohl? Každý kuřák mi dá za pravdu, že jakmile se kouření jednou oddáte, je těžké skončit a vy tu cigaretu prostě potřebujete. A to nejen pro onen nikotin, který vám zaplaví celé tělo, ale i pro ten pocit, možná bych měl říci spíše rituál. I já si rád zakouřím ráno při kávě, odpoledne po obědě nebo s kamarády večer u piva. A samozřejmě i kdykoli během dne, když zrovna přijde chuť a potřeba.

Mojí manželce ani kouření vadí. Ona je nekuřačka a kouření nikdy nevyzkoušela. Hnusí se jí zápach z cigaret a vždycky mi nadává, když přijdu z hospody v zakouřeném oblečení. Další důvod, kvůli kterému jí cigarety nejsou po chuti, je negativní dopad na zdraví. Nejsem již nejmladší, letos oslavím kulatých 50 let a moje žena je toho názoru, že si s každou cigaretou tluču další hřebíček do rakve.

Nikdy jsem jí neposlouchal. Na moje kouření si stěžuje už od svatby, ale já tomu nikdy nevěnoval pozornost. Jednoho dne mi ale došlo, že má pravdu. Že si svým kouřením vlastně ničím zdraví a že bych měl myslet na budoucnost. Rozhodl jsem se, že s kouřením přestanu. Pár pokusů jsem už za sebou měl a bylo mi jasné, že úplně bez kouření to nezvládnu. Tak jsem na internetu hledal možné alternativy, jak tento svůj problém vyřešit.

Do oka mi padla elektronická cigareta. Několik chlapů v práci je má, ale mě nikdy nenapadlo se o ně zajímat nebo je snad vyzkoušet. Teď jsem si ale jednu objednal, k ní nabíječku, několik náplní, co mi padlo do oka a objednávku odeslal. Dorazila za několik dní, byl jsem jako na trní a připravený s kouřením skoncovat. První zkušenost e-cigaretou nebyla nic moc, musím se přiznat, že mi to přišlo divné, ani mi to moc nechutnalo. Po pár dnech jsem tomu ale přišel na chuť, zvykl jsem si a teď už svou elektronickou cigaretu nedám z ruky.Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   prosinec 2018

PoÚtStČtSoNe
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA