Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Bez elektronické cigarety teď neudělám ani krok

Autor: Vladimír Novotný

30.06.2017 07:45

Kouřím od svých čtrnácti let. Nejsem na to pyšný, taky není na co. Jenže v té době kouřili moji kamarádi a já nechtěl být jediný v partě, který se cigaretě vyhýbal. Teď, s odstupem třiceti let, už moc dobře vím, jaká to byla hloupost. Jenže cigarety se staly nedílnou součástí mého života, ostatně asi jako každého kuřáka, který v sobě nenašel dostatek síly, aby s tím přestal. Kouření ale postupem času začalo vadit nejen mému okolí, kdy mi především moje manželka tento zlozvyk často vyčítala, ale i mě. A to byl pro mě jeden z impulsů, proč jsem se rozhodl, že s tím skoncuji. A tentokrát jednou provždy!

Když jsem s tímto nápadem přišel za svou ženou, netvářila se nadšeně. Už jsem s tím za ní přišel asi po šesté a pokaždé můj pokus přestat s kouřením nedopadl dobře. Ani jednou, vždycky to bylo fiasko. Jenže tentokrát jsem to myslel vážně, smrtelně vážně. A tak se mi má hodná žena, se kterou jsem již dvacet let, rozhodla pomoci.

Společně jsme hledali možnosti, jak ven z tohoto začarovaného kruhu. Manželku napadlou vyzkoušet elektronické cigarety, které jsou teď hitem a které by mi mohly pomoci. Našli jsme stránku, která nabízela nejen e-cigarety, ale i všechno k tomu potřebné: náplně, nabíječky, náhradní díly, obaly. Své rozhodnutí jsem opravdu myslel vážně a byl jsem ochotný do toho hodně investovat.

Zboží dorazilo za pár dní, zahodil jsem poslední krabičku a vydal se na novou životní cestu. A musím říci, že to pro mě byla očista. Horší měsíc jsem nikdy v životě nezažil, bylo mi špatně, měl jsem blbou náladu, na své okolí jsem byl nevrlý a k mému údivu mě všichni podporovali. Pak přišel zlom a já si na elektronickou cigaretu zvykl. Došel jsem k tomu, že problém nebyl v tom, že by mi e-cigareta nestačila, ona mi plnohodnotně nahradila vše, co mi dávala ta klasická. Šlo jen o ten pocit, že už jsem neměl v ruce cigaretu klasickou, ale elektronickou.

Teď už bez své e-cigarety nedám ani ránu!Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA