Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

23. 10. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Obličejové masky mohou zachránit život

Autor: Vladimír Novotný

15.05.2017 12:46

Rád bych se s vámi podělil o zkušenost, která se stala mému velmi blízkému příteli. Pracuje v jedné průmyslové hale, kde je vystaven nejrůznějším plynům a upřímně si myslím, že to rozhodně není nic vhodného pro jeho dýchací cesty a celkový zdravotní stav. Nicméně tato práce je velmi dobře finančně ohodnocena a z toho důvodu mi řekl, že nemá důvod měnit, a že svoji daň si to na něčem vzít musí. Je to jeho volba a jeho rozhodnutí. Nicméně jsem s tím stejně nesouhlasil. Neměl jsem z toho dobrý pocit.

A můj špatný pocit se stal realitou. Ačkoliv se v jeho průmyslové továrně ohánějí tím, že mají vše absolutně pod kontrolou, tak jako asi všude, nebylo tomu tak. Vzhledem k tomu, že strašně moc činností bylo ovládáno stroji, může se prostě stát, že i stroj někdy selže. Ačkoliv veškeré revize mají v pořádku, i tak došlo k úniku plynu, který může ohrozit život. Neštěstí vedoucí pracovníci dbají na prevenci a ochranu při práci, proto byli zaměstnanci vybaveni obličejovými maskami, které zabránily tomu, aby plyn zaměstnanci vdechli a tak se naštěstí nic nestalo. Nicméně i tak tato situace všechny vyděsila a to i mě, i když jsem toho nebyl svědkem.

Upřímně jsem rád, že dodržování norem a předpisů není vedoucím pracovníkům ukradené a že se stále dbá na to, aby byli zaměstnanci maximálně zabezpečeni.

Ačkoliv jsme se na jedné sešlosti snažili všichni Martinovi rozmluvit, aby zkusil popřemýšlet o změně zaměstnání, snaha byla zbytečná. Vzhledem k tomu, že se nic nestalo a v podstatě si tímto i ověřil, že se na ochranu při práci opravdu dbá a nic není zanedbáno. Stále nemá důvod k tomu, aby řešil něco jiného. Na jednu stranu má pravdu, finance jsou v dnešní době velmi důležité, každopádně pro mě osobně je velmi důležitý u druh a náplň práce a vždy jsem se snažil najít zlatou střední cestu. 



Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -


Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   říjen 2018

PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA