Vladimir_Novotny

TÝDEN.CZ

25. 4. 2018
Rubrika: Co se jinam nevešlo

Rozhodli jsme se obrátit na specialisty a vyplatilo se!

Autor: Vladimír Novotný

20.02.2017 10:03

S manželkou jsme v postatě celý život žili ve frekventované části města, kde bylo opravdu hodně rušno a již dlouhou domu nám to úplně nevyhovovalo. A tak jsme se jednoho dne rozhodli pro radikální změnu. Přestěhovat se. Možná si říkáte, co to je za radikální změnu, ale pro nás to byla velká změna. Rozhodně jsme nechtěli změnit město, protože tady máme oba práci, která nás baví a celkem slušně nám vydělává a děti školu. Ale řekli jsme si, že se přesuneme někam na okraj nebo na vesnici, která bude v přijatelné dojezdové vzdálenosti a bude tam spojení i autobusem nebo vlakem.

Vzhledem k tomu, že se celkově na trhu realit moc neorientujeme, rozhodli jsme se obrátit na specialisty. Byla nám doporučena realitní kancelář Praha, která působí na trhu již několik let a patří k absolutní špičce. Domluvili jsme si osobní schůzku a zastínili je do našeho problému. My jsme se rozhodli využít jejich služby opravdu naplno a doufali jsme, že nám pomohou najít náš nový domov.

Když si představíte reality Praha, je to obrovský pojem, obrovská oblast a nespočet nemovitostí. Proto jsme týmu specialistů sdělili své požadavky a nechali si poradit. A jaký byl výsledek? Bydlíme v krásném domečku na okraji Prahy nedaleko od Suchdola. Máme prostornou zahradu, na které máme udělanou krásnou dřevěnou pergolu, děti si mají kde hrát, manželka má připravené záhonky a já mám na konci zahrady malinkou dílnu, kam se mohu schovat a užívat si to svoje.

A ačkoliv jsme se této pro nás dost stěžejní změny docela báli, bylo to skvělé rozhodnutí. Nemusíme z okna sledovat kolony aut, které proudili pod našimi okny den co den, v docházkové vzdálenosti máme krásný park s lavičkami a dětským hřištěm. Spojení máme úplně perfektní autobusem. Celkově je tento dům a zahrada mnohem hezčí a prostornější než co jsme měli. A i když to máme podstatně dál do centra, než jsme měli dřív, tak nám to nevadí, protože jsme našli to pravé místo, na kterém chceme žít a cítíme se dobře. Nelíbí 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Líbí
   Hodnocení  -

Diskuze

Vladimír Novotný

Zdravím, mé jméno je Vláďa Novotný a rád bych se s Vámi prostřednictvím tohoto blogu podělil o mé zkušenosti. Naleznete zde články z každodenního života, z běžných situací.
Vladimír Novotný
Oblíbenost autora: 8

O autorovi

Jsem Vláďa a jsem normální smrtelník jako každý jiný, který jednou za čas rád napíše nějaký ten řádek.

Kalendář

<<   duben 2018

PoÚtStČtSoNe
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30      

TÉMATA
 
OSOBNÍ TÉMATA